YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal:Yüzde 47 oy alınca hukuk işlemesin mi?
Baykal:Yüzde 47 oy alınca hukuk işlemesin mi?
Baykal:Yüzde 47 oy alınca hukuk işlemesin mi?
17 Mart 2008 / 09:26 Güncelleme: 17 Mart 2008 / 00:00


AK Parti’nin kapatılması istemiyle açılan dava ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmayan CHP lideri Baykal, düşüncelerini partililere aktardı. Peki Baykal ne düşünüyor?


Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın AKP’nin kapatılması istemiyle açtığı dava ile ilgili henüz bir resmi açıklama yapmayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, EXPO 2015 toplantısı için gittiği İstanbul’da partililere bu konudaki düşüncelerini aktardı.

Baykal, 2002 yılındaki seçimden hemen sonra AKP Genel Merkezi’ne gittiğini belirterek, “Sakın ha rejimle, cumhuriyetin değerleriyle, ülkenin rotası ile oynamayın” uyarısı yaptığını hatırlattı.

CHP Lideri şunları ekledi: “Bana ‘Böyle bir kuşkunuz olmasın asla böyle bir amacımız ve çalışmamız olmaz’ demişlerdi. Bende ‘Şimdi böyle diyorsunuz ama gelecekte bu konuda çok zorlanacaksınız’ demiştim. Gelinen nokta ortada.” Hukuki sürecin başladığını ifade eden Baykal, “Ben ve partim CHP parti kapatmalara karşıyız ama hukukun üstünlüğüne inanıyoruz, hukuka da saygılıyız. Ne yani zengin fakiri döverse hukuk işlemeyecek mi? Yüzde 47 oy alınca hukuk işlemesin mi? Yüzde kaç alınca hukuk işleyecek, böyle bir şey olabilir mi?” diye konuştu.

Akşam

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler