YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Baykal'la Erdoğan'ın dokunulmazlıklarını kaldırac
"Baykal'la Erdoğan'ın dokunulmazlıklarını kaldırac
"Baykal'la Erdoğan'ın dokunulmazlıklarını kaldırac
27 Eylül 2008 / 17:22 Güncelleme: 27 Eylül 2008 / 00:00

CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu da AK Parti'li Fırat'ın konuşmasından sonra TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi.


Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları;


"Sayın Fırat ile tartışmayı aslında noktalamayı ve halkımızın vicdanına bırakmayı düşünmüştüm. Ama sunduğum belgelere, yayında yanıt verememiş olacak ki bugün yine açıklama yaptı.


DOKUNULMAZLIKLAR KALDIRILSIN


Sayın Baykal’ın bir önerisi var. Sayın Baykal’ın ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dokunulmazlıklarını kaldıralım. Biz CHP olarak hodri meydan diyoruz. AKP’nin bunu yapmaya yüreği vardı. Biz söylediğimiz her sözün arkasında duruyoruz. Kimseye yalan söylemiyoruz.


BAYKAL VE ERDOĞAN DA TARTIŞSIN


Benim yaptığım açıklamaya paralel olarak, Recep Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal’ın dokunulmazlıklarını eş zamanlı kaldıracağız demeye yüreğiniz var mı? Eğer yoksa Sayın Baykal’ın dokunulmazlığını kaldırın diyoruz. Buna da yüreğiniz yetmiyorsa sayın Baykal ile Sayın Erdoğan yine burada yine Sayın uğur Dündar’ın yöneteceği bir programda tartışsınlar.


DİĞER ORTAĞIN ADI NEDEN YAZMIYOR?


"Sayın Fırat’a göre Menas kırmızı hatta değilmiş. Gümrük müsteşarı Menas’ın kırmızı hatta olup olmadığını söylemem diyor. Daha ne desin.


1999’da ilişkimi sonlandırdım diyordu. Mademki şirketin yönetiminde değilsiniz o halde 'Menas’ın kırmızı hattan çıkarılmasını ne için istediniz' diye sordum. 27 Ağustos 2007’de eline alan bir bürokrat sizin adınızı okuduğun da ne düşünecek.


Efendim şirket ortağı olduğum için adımı kullanmış olabilir diyebilir. Peki diğer ortakların adı neden yazmıyor da sizin adınız yazıyor.


Bir denetim elemanı kaçakçılık raporu yazdığında bu rapor risk analizleri şubesine gider ve ilgili firma hatlarda yerini alır Menas’ın kırmızı hatta yer aldığı gibi.


Kırmızı hat dışındaki yaptırımların tümü gümrük idaresinin dışındadır."


BU HAYALİ İHRACATTIR


"Açıkça mahkeme diyor ki, gerçekte ihracat işlemlerine konu olmayan ne demektir bu hayali ihracattır. Bu yasalarda yer alan bir tanım değildir. Bu kararı 21,03,2006 tarihinde yani Fırat’ın AKP Genel Başkan yardımcısı olduğu tarihte aynen ve oy birliği ile onaylıyor.


BİZ İNGİLTERE'DEKİ İHRACATTAN SÖZ EDİYORUZ


Sayın Fırat bu sahtekarlıkların yapıldığı dönemde Menas’ın ikinci başkanıdır. Sayın Fırat ispata da lüzum yok diyordu. Biz Fırat’a bu sözlerini bir kez daha hatırlatıyoruz. Biz şüphe edilecek bir şey değil, sizin alnınıza yapıştırılmış Danıştay kararını yapıştırıyoruz Sayın Fırat.


Biz İngiltere’deki ihracattan bahsediyoruz. Sayın Fırat, bir müfettişin aradığını söyledi. Vicdan azabı çektiğini, dosyayı da bayramdan sonra Sayın Fırat’a dosyaları gönderecekmiş. Fırat bunu da açıklasın.


24.10.2000 günlü hazine kontrolörünün raporu. Sayın Fırat siz hisselerinizi 1 Eylül 2007’de 300 bin dolara devrettiğini açıklamıştınız ve bunların da bankaya yattığını açıklamıştınız. 300 bin dolara sattığınız hisse devrini 200 bin doları hangi tarihte sizin banka hesabınıza yattı.


Kılıçdaroğlu-Fırat DÜELLOSUNA kim, ne dedi?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler