YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'ın ziyareti ortalığı karıştırdı
Baykal'ın ziyareti ortalığı karıştırdı
10 Ağustos 2010 14:55
Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın İzmir ziyareti parti teşkilatını ikiye böldü.

CHP Ödemiş İlçe Gençlik Kolları Başkanı Arif Çalışkan, bir süre önce İzmir'i ziyaret eden Baykal'ı karşılamaya gittiği için istifa etmeye zorlandığını iddia etti. Baskılar sonucu çalışamaz hale geldiğini ve görevini bıraktığını kaydeden Çalışkan, İl Sekreteri Zikri Dursun'un kendisine, "Baykal'ı karşılamak parti suçudur." dediğini öne sürdü.

Eski CHP lideri Deniz Baykal'ın İzmir'e yapacağı ziyaret öncesinde paylaşım sitesi Facebook'a yazı yazarak, karşılamaya gideceği şeklinde bir mesaj paylaştığını anlatan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çalışkan, yazı üzerine CHP İl Başkanlığı'ndan aranarak davet edildiğini ifade etti. Parti binasına gittiğinde İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu ve İl Sekreteri Zikri Dursun'la bir süre konuştuğunu dile getiren Çalışkan, İl Sekreteri Dursun'un kendisine, "Deniz Baykal'ı karşılamak parti suçudur." diyerek karşılamaya gitmemesi için baskı yaptığını kaydetti.

Tehditlere rağmen Deniz Baykal'ı karşılamak için havaalanına gittiğini dile getiren Çalışkan, yaşananların ardından Önder Sav ekibi tarafından disipline verilme ve görevden alma baskılarıyla karşılaştığını, çalışma ortamının kalmaması üzerine görevinden ayrıldığını anlattı. Baskının kendisi dışında karşılamaya gitmek isteyen herkese yapıldığını da ileri süren Çalışkan, uzun yıllar partinin başında bulunan Baykal'a yapılanın haksızlık olduğunu, Baykal'dan çekindikleri için bu baskıların olduğunu bildirdi. (CİHAN)

 
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler