YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'ın tavrı Genelkurmay'ı bile geçti dedirtti!
CHP lideri Baykal yemek verdi, akreditasyonda sınır tanımadı!
Baykal'ın tavrı Genelkurmay'ı bile geçti dedirtti!
03 Temmuz 2009 / 14:52 Güncelleme: 03 Temmuz 2009 / 00:00

CHP lideri Deniz Baykal, Meclis'in tatile girmesi dolayısıyla gazetecilere bir yemek verdi.


Yemeğe bazı medya kurumlarının Ankara haber müdürlerinin yanı sıra Parlamento şefleri ve muhabirleri çağrılırken, bazı kurumlardan ise hiç kimse çağrılmadı. Bu durum, Başkent kulislerinde 'Baykal, akreditasyonda Genelkurmay'ı geride bıraktı' şeklinde yorumlandı.


CHP Genel Başkanı Baykal ve parti yöneticileri, TBMM'nin 23. Dönem 3. Yasama Yılı'nın ardından Parlamento muhabir ve şeflerinin yanı sıra bazı haber müdürlerine dün akşam yemeğinde bir araya geldi.


Edinilen bilgilere göre, Ankara Nenehatun Caddesi'nde bulunan Göksü Restoran'daki yemeğe, Doğan Grubu'ndan Hürriyet, Milliyet, Radikal, Vatan gibi gazetelerle Kanal D ve Star TV televizyonların yanı sıra Akşam gazetesi, Cumhuriyet gazetesi, SHOW TV, Haber Türk gibi medya kurumlarında çalışanlar çağrıldı. Star, Bugün, Yenişafak, Zaman, Cihan Haber Ajansı, Türkiye gazetesi, Samanyolu, ATV, Kanal7 gibi gazete ve televizyonlardan hiç kimse davet edilmedi.


Bu durum yıllardan beri CHP'yi takip eden gazeteciler arasında 'akreditasyonda Genelkurmay'dan daha katı davrandı' yorumlarına neden oldu.


Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler