YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'ın önerisini Kürt gruplar tuttu
Baykal'ın önerisini Kürt gruplar tuttu
Baykal'ın önerisini Kürt gruplar tuttu
09 Kasım 2007 / 15:55 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Baykal'ın ortaya attığı öneriye, Kuzey Irak'taki Kürt gruplardan gelen ilk tepki, son derece olumlu oldu. Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği Baykal'ın paketine destek verdi.


Şimdiki Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin uzun yıllar liderliğini yaptığı Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin Ankara Temsilcisi Behruz Galali, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Irak'ın kuzeyi için gündeme getirdiği öneri paketine destek verdi. Galali, "Ne kadar güzel bir açıklama. Çok olumlu, çok yapıcı ve çok gerçekçi bir yaklaşım. Bu yaklaşım devam ederse hiçbir problem kalmayacaktır. Bir sosyal demokrat olarak sayın Baykal'ı tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.


Söz konusu öneri paketine destek olabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Galali, "Bu politika uygulanırsa Iraklı Kürtler ve Türkiye daha çok yakınlaşacaktır." dedi. Baykal'ı iyi niyetli yaklaşımından dolayı tebrik eden Galali, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ve Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin başkanı Mesud Barzani'nin de bu yaklaşıma destek vereceklerini açıkladı.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler