YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'ın en çok üzüldüğü şey
Baykal'ın en çok üzüldüğü şey
12 Mayıs 2010 14:10
Baykal'ın istifasının ardından görevi üstlenen Cevdet Selvi bugün ilk kez Baykal'ın yanına gidebildi. Baykal'ı ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yapan Selvi, Baykal'ın en çok üzüldüğü şeyi söyledi...

CHP Genel Başkan Vekili Cevdet Selvi, ''CHP, gerekirse sokak sokak dolaşıp tüm örgütüyle bu tehlikeli gidişi önlemek için referandumda en etkin hizmeti yerine getirecektir'' dedi.

Deniz Baykal'ı Angora'daki evinde ziyaret eden Selvi, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, parti genel merkezinde yoğun çalışma içinde oldukları için uzun süredir Baykal'ı ziyaret edemediğini söyledi. Bugün bir fırsat bulup Baykal ile görüşmeye geldiğini belirten Selvi, ''Burada gece gündüz bekleyen arkadaşlarımı da bu vesileyle ziyaret etme ihtiyacı duydum'' diye konuştu.

Baykal'ın en çok etkilendiği, üzüldüğü olayın gençlerin açlık grevine başlaması olduğunu belirten Selvi, gençlerle bunu da görüşeceğini söyledi.

"CHP'nin, ülkenin içinde bulunduğu bu koşullarda ne olursa olsun hedefine ulaşmak için her türlü yöntemi kullanarak demokratik biçimde sorunsuz bir sonuca ulaşacağını" belirten Selvi, şöyle devam etti:

''CHP, örgütüyle yöneticileriyle sonuca ulaşacaktır. Gerekirse sokak sokak dolaşıp tüm örgütüyle bu tehlikeli gidişi önlemek için referandumda en etkin hizmeti yerine getirecektir. Endişe edilecek bir şey yoktur, çünkü CHP bu sorunları çözme sorumluluk ve görevini yerine getirecektir.''

Selvi, gazetecilerin, Baykal'ın dün açlık grevinin sona erdirilmesini istediğini anımsatması üzerine, ''Yine öyle. Arkadaşlarımla da konuşacağım. Onlardan rica edeceğim. Çok üzüldüğünü ben de gördüm. Onun selam ve sevgilerini arkadaşlara ileteceğim'' dedi.

Selvi, Baykal'ın Antalya'ya gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine de ''Öyle bir şey konuşmadık. Burada kalacak. Çıkmıyor. Benim tahminim bu'' yanıtını verdi.

Öte yandan Baykal'ın, Cevdet Selvi ile görüşmesi öncesinde, evinin bahçesinde cep telefonuyla bir görüşme yaptığı görüldü. Baykal, Selvi'yi evinin bahçesinde karşıladı.

Bu arada Baykal'ın görevine dönmesi için Baykal'ın evinin yakınında açlık grevine başlayan CHP'li gençlerden 26 yaşındaki Serdar Şeneloğlu, grevin ikinci gününde fenalaştı. Kalp hastası olduğu öğrenilen Şeneloğlu'nun, hastanedeki tedavisinin ardından açlık grevine devam ettiği öğrenildi. (A.A.)

AYIPTIR
 // MURAT ÇINAR
BİR PARTİ BAŞKANI GÖZ GÖRE GÖRE MİLLETVEKİLİ İLE BİRLİKTE OLUYOR. O GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİK BUNUN NESİ KOMPLO. YAZIKTIR. TÜM ÜLKEYE KÖTÜ ÖRNEK OLAN BU ADAMA SAHİP ÇIKANLAR VAR. BU NEDİR YA. BU KADAR AHLAKİ BİR ÇÖKÜNTÜ YAŞIYORUZ. YAZIKLAR OLSUN BU ADAMA DESTEK OLANLARA......
12 Mayıs 2010 19:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler