YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'ı şaşkına çeviren olay
Deniz Baykal'ın , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 7 Eylül'de Antalya'da yapacağı mitingi genel merkez yerine arkadaşından öğrendiği ortaya çıktı.
Baykal'ı şaşkına çeviren olay
29 Ağustos 2010 / 11:58 Güncelleme: 29 Ağustos 2010 / 12:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 7 Eylül'de Antalya'da konuşacağı miting için Genel Merkez tarafından Deniz Baykal'a önceden bilgi verilmediği ortaya çıktı. Baykal, memleketi Antalya'da yapılacak mitingi yakın bir arkadaşının açtığı telefonu ile öğrendi. Oldukça şaşıran Baykal, haberi olmadığını ima etti. Baykal, Antalya'da yapılacak mitinge katılıp katılmayacağı konusunda ise bir yorumda bulunmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Eylül Salı günü saat 17.00'de Antalya'da miting yapacak.CHPGenel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay, geçen hafta yapılan son MYK toplantısından sonra yaptığı açıklamada, “Antalya'daki mitingin tarihini belirlerken Sayın Baykal'ın ABD'ye gidişini dikkate aldınız mı?” sorusuna, “Tabi bu miting tarihini verirken Sayın Genel Başkanımız galiba bugün yurt dışına gidecekler. Dönüş tarihini biliyoruz. Onu da göz önünde tuttuk” yanıtını verdi. “Yani mitinge katılacak mı?” sorusuna da Okay, “Gayet tabi Antalya milletvekili olduğuna göre” demekle yetindi.

BAYKAL, ANTALYA MİTİNGİNİ GENEL MERKEZ'DEN DEĞİL, ARKADAŞINDAN ÖĞRENDİ

New Yok'ta bulunan Columbia Üniversitesi'ni burslu kazanan torunu Mehmet Erkılıç'ın kayıt işlemleri için 26 Ağustos'ta Amerika'ya giden ve 2 Eylül'de Türkiye'ye dönecek olan Deniz Baykal, memleketi Antalya'da yapılacak mitingi Genel Merkez'den değil, yakın bir arkadaşından öğrendi. Amerika'ya telefon açan CHP'li bir milletvekilinin, 7 Eylül'de Antalya'da yapılacak mitingi söylemesi üzerine Baykal'ın oldukça şaşırdığı öğrenildi. Antalya mitingini CHP'li vekilden öğrenen Baykal, katılıp katılmayacağı konusunda ise bir yorum yapmadı. Edinilen bilgiye göre Baykal, Genel Merkez'in yaklaşımına göre mitinge katılıp katılmayacağına karar verecek.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler