YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'dan mesaj...
Baykal il başkanlarına mesaj gönderdi. Birlik ve beraberliğimizi koruyalım, etik dışı baskılara göğüs gerelim mesajı veren Baykal'ın toplantı sonrasında bir açıklama yapması bekleniyor
Baykal'dan mesaj...
18 Mayıs 2010 / 10:48 Güncelleme: 18 Mayıs 2010 / 11:26

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, biraz sonra başlayacak olan il başkanları toplantısına yazılı bir açıklama yoladı. Baykal'ın yazılı mesajında "Partinize sahip çıkın, partiyi ayrıştırmadan kurultaya gidin" mesajı verdiği öğrenildi.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifa etmesi ve ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa aday olması ile parti içinde başlayan sert tartışma sürüyor.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklamasıyla yaşanan deprem ve ardından MYK’nın Baykal’ı yeniden göreve çağırmasıyla ikiye bölünen CHP’de bugün de İl Başkanları bir araya geliyor.

CHP Genel Başkan Vekili Cevdet Selvi’nin başkanlığında parti genel merkezinde toplanacak kritik il başkanları toplantısından çıkacak kararın Baykal’ın kurultayda yeniden aday olup olmamasında belirleyici olacak.

BAYKAL BEKLEMEDE

Hakkında çıkan kaset iddiasından sonra genel başkanlıktan istifa eden Deniz Baykal adaylık konusunda beklemede kalmayı sürdürüyor. MYK’nın dün geri dön çağrısından sonra Baykal, bugün il başkanları toplantısından çıkacak kararı bekliyor. Baykal’ın il başkanlarının kararına göre bugün bir açıklama yapması bekleniyor.

YENİ EKİP-YENİ YOL HARİTASI

CHP genel başkanlığına adaylığına açıklayan Kılıçdaroğlu’na kamuoyu ve parti içinden verilen destek sürüyor. Kılıçdaroğlu’nun kurultay öncesi Parti Meclisi’ni yeralacak isimleri belirlemek başlattığı çalışma sürüyor. CHP’de yenileşme ve değişimi isteyen Kılıçdaroğlu’nun listesinde sürpriz isimler yer alıyor. (Milliyet)
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler