YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'dan ilginç sözler
Baykal'dan ilginç sözler
05 Ocak 2010 18:39
CHP lideri Deniz Baykal, 'kozmik oda' ile ilgili yürütülen soruşturma için ilginç sözler söyledi.

Baykal: Kozmik soruşturmanın içinden, kozmik patatesler çıkıyor

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Kurumlar arası çatışma yok. Silahlı Kuvvetler sinmiş, savunmaya çalışıyor. Kurumlar arası çatışma değil. Çatışma var da, saldırı var. Saldırı da Hükümetin bilgisi ve himayesi altında yapılıyor." dedi.
Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarına değinerek, Arınç'ın, muhalefeti suçladığını hatırlattı.

Baykal, ''Siz Türkiye bölünüyor diyorsunuz, bunu söyleyerek, insanları tahrik ediyorsunuz, bak bize suikast yapılıyor. Susun!'' demeye çalışarak, kendilerini susturmak için suikast haberini şantaj konusu yapmaya çalıştığını savundu.
Dili sürçerek, ''Kozmik soruşturma, Arınç'ın intiharıyla başlayan bir süreç.'' diyen Baykal, daha sonra sözlerini, Arınç'a yönelik suikast girişimiyle başlayan bir kozmik soruşturma olarak düzeltti. Baykal, soruşturmadan ne çıkacağını merakla beklediklerini, şimdiden soruşturmayla ilgili hukuki ihtilafların başladığını ifade etti.

Baykal, soruşturmayı yürüten hakimin takip edildiğini düşündüğünü, Emniyet güçlerinin, takip ettiği iddia edilen askeri araçları durduğunu anımsatarak, ''Kozmik soruşturmanın içinden, kozmik patatesler çıkıyor.'' dedi.

Baykal, herkesin, ''Eyvah Türkiye'de kurumlar birbirine giriyor.'' dediğini; ancak kendisinin buna katılmadığını belireterek, kurumların birbiriyle çatışmadığını vurguladı.

Baykal, ''Hükümet bazı kurumlarla çatışıyor. Yargı kiminle çatışıyor, kiminle kavgası var, kime karşı savaş açmış durumda? Silahlı Kuvvetler kime karşı savaş açmış durumda? Silahlı Kuvvetlerin bir saldırısı, harekâtı, mücadelesi söz konusu mu? Silahlı Kuvvetler sinmiş, savunmaya çalışıyor. Kurumlar arası çatışma değil. Çatışma var da, saldırı var. Saldırı da Hükümetin bilgisi ve himayesi altında yapılıyor." ifadelerini kullandı.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler