YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'dan CHP'lileri kızdıracak bir açıklama daha!
Türkiye'nin PYD'ye düzenlediği operasyona verdiği destek sonrası CHP'de tepkiyle karşılanan Deniz Baykal, CHP'nin kapalı grup toplantısında partisinin politikalarını eleştirdi.
Baykal'dan CHP'lileri kızdıracak bir açıklama daha!
25 Şubat 2016 / 11:59 Güncelleme: 25 Şubat 2016 / 12:11

CHP'nin kapalı grup toplantısında konuşan Deniz Baykal, "AKP karşıtlığıyla ülke menfaatini görmezden gelemeyiz" dedi

CHP'nin Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığında yapılan alternatif basına kapalı grup toplantısında cuma günü Genel Kurul'da görüşmeleri başlayacak olan bütçe ile dış politika ve bölgede yaşanan askeri hareketlilikle ilgili sunumlar yapıldı.

PARTİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

Kapalı grup toplantısına, Kılıçdaroğlu ve parti politikalarına yönelik önemli eleştirilerde bulunan Deniz Baykal da katıldı. Baykal'ın bu kez sadece Suriye'yle ilgili değerlendirmede bulunduğu öğrenildi.

TÜRKİYE'NİN MEŞRU SAVUNMA HAKKI VAR

Baykal, partisinin Suriye politikasıyla ilgili, "Suriye konusunda mezhepsel bakmamak gerekiyor. Azez'de Türkiye'nin meşru savunma hakkı vardır. Bu açıdan yapılan doğrudur. Herkes bunu savaş çıkıyor şeklinde algıladı.

ÜLKE MENFAATLERİNİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ

Ancak gelişmeler bunun böyle olmadığını ortaya koydu. ABD-Rusya arasındaki ateşkes kararı da bunu doğruladı. Bu konudaki görüşlerimi, doğru bildiğim şeyleri söylemeye devam edeceğim. AKP karşıtlığıyla ülke menfaatini görmezden gelemeyiz" dedi.

"KÜRTLERİN AKDENİZ'E İLERLEMESİNE İZİN VEREMEYİZ'

Milletvekili Dursun Çiçek ise "Biz Suriye'deki Kürtlerin konumlarını koruması, olduğu yerlerde barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz Ancak toprak işgal ederek Akdeniz'e doğru genişleyerek Türkiye'nin Ortadoğu'yla irtibatının kesilmesine de karşıyız" diye konuştu.

kılıçdar oğlu yanlıştı
 // Muammer Bekaroğlu
sayın baykal uzun siyasi hayatı boyunca ülkenin ne badireler atlattığını bilie ama kılıçdaroğlu bu kurumu SSK gibi batırmaya niyetli ama gücü yetmez çünki vatandaş konuya hakim...
25 Şubat 2016 Perşembe 16:39
 // Mutlu
Pürüzler var gibi görünse de,bunlar aşılmayacak şeyler değil.Sonunda Allah'ın izni ve yardımıyla İslam Birliği mutlaka kurulacaktır.Türkiye'nin ve bütün ümmetin menfaatlerini koruyan yegane kurum olacaktır....
25 Şubat 2016 12:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler