YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal’dan Arınç’a cevap
Baykal’dan Arınç’a cevap
06 Ocak 2010 14:12
CHP lideri Deniz Baykal, kozmik odadaki aramayla ilgili sözleri nedeniyle kendisini eleştiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a cevap verdi...

Kanal A Haber Merkezi - "Baykal'a 70 milyon gülüyor diyerek CHP liderine çikolatalı gönderme yapan Bülent Arınç'a Baykal'dan cevap gecikmedi... CHP Genel Merkezi'nde açıklama yapan Baykal, Arınç'ın sözleri için kendi üslübu dedi ve ekledi: "Öyle anlaşılıyor ki hükümet bu olayı polemiklerle idare etme anlayışındadır"

HUKUKU İŞLETMEK LAZIM  

Olay kaygı verici, Arınç’ın sözleri ise kendi üslubu. Öyle anlaşılıyor ki hükümet bu olayı polemiklerle idare etme anlayışındadır. Hükümet güven verici tavrı sergilemiyor.

Birbiri ardına sahiplendiği iddialar fos çıkıyor. Başbakanla yardımcıları hep birlikte işi polemik çerçevesinde ele alarak kamuoyunun dikkatinden kaçırmaya çalışıyorlar.

Bir an önce hukuku işletmek lazımdır. Burada iki noktaya dikkat çekmek istiyorum. Birincisi neden Yargıtay’a 8 aydır 33 yargıç seçimi gerçekleştirilemiyor.

HSYK niçin bu temel anayasal görevini yapamıyor. Kim engelliyor. Niçin engelliyor. Ne hakla engelliyor. Bunun altında ne yatıyor? Bu bir anayasa suçu değil mi. Bu bir yargıya müdahale, bu bir görevi ihmal değil mi? Devlet neden işlemiyor. Yargıtay neden çalıştırılmıyor?

TEKEL İŞÇİSİ GEÇİCİ İŞÇİ Mİ

Sen bu itfaiye işçilerinin haklarını neden vermiyorsun. 4C siz gelinceye kadar bambaşka bir şekilde kullanılıyordu. Mesela DİE’den üniversite öğrencileri istatistik yapıyorlardı devlet onları 4C kapsamında değerlendiriyordu. Yani geçici işçiler için.

Ama AKP iktidara geldikten sonra 2004’te bir karar çıkartarak özelleştirilmiş iş yerlerinde 4C kapsamı içine almayı kararlaştıran kararnameyi onlar imzaladılar. Bugün TEKEL işçileri bu sıkıntıları yaşıyorsa onun altında AKP’nin attığı imza yatar. Gerçekten geçici işler için bu uygulanabilir. Ama TEKEL işçisi geçici mi?

İşi lafazanlıklarla yaparsan inin aşağıya başınıza ben geleceğim dersin. İşte indiler aşağıya geçsene başına.

BEKLEYİP GÖRMEK LAZIM

Benim değerlendirmem işi yönlendiren bir karargahın olduğudur. Ne Danıştay kalır ne Arınç kalır demişti. Gerçekten büyük olaylar oldu. Bekleyip gerçekleri görmek lazım. Bugüne kadar bir çok gerçeği göremedik.

Islak imzanın, sarı zarfın gerçeğini göremedik. Komutanlara yönelik suikast iddiaların gerçeğini göremedik. Türkiye’de aydınlığa kavuşturulması gereken çok şey var. Allah günahlarını affetsin.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler