YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'a yapılanı kabul etmemeiz mümkün değil
Baykal'a yapılanı kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirten AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, Baykal'ın gidişine üzüldünüz mü sorusuna da ince bir göndermede bulundu....
Baykal'a yapılanı kabul etmemeiz mümkün değil
11 Mayıs 2010 / 11:46 Güncelleme: 11 Mayıs 2010 / 11:47

 AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani,  AK Parti il binasında Antalyalı internet gazetecileriyle bir araya geldi. Sohbet havasında geçen toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Samani, Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanlığından istifasını da değerlendirdi.

Samani, özel hayatın ifşasını kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, ''Kim olursa olsun, birinin bir diğerine ait bilgi, belge ve görüntüleri paylaşmasını doğru bulmuyoruz'' dedi.

Hüseyin Samani, özel hayatın ifşasını kabul etmelerinin mümkün olmadığının altını çizerek, kim olursa olsun, birinin bir diğerine ait bilgi, belge ve görüntüleri paylaşmasını doğru bulmadıklarını bildirdi. Samani, Türk toplumunun değerlerinin de bunu gerektirdiğini söyleyerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da olayın duyulduğu andan itibaren hassasiyet göstererek, partiden hiç kimsenin ima yoluyla dahi olsa bir açıklama yapmamasını istediğini, tüm teşkilatın da bu karara uyduğunu belirtti.

Antalya teşkilatı olarak konuya hassasiyet gösterdiklerini ifade eden Samani, ''Bu olayın ardından suikast gibi iddialar gündeme geldi. Biz Baykal'ın can, mal ve namusuyla ilgili bir durum söz konusu olursa ona hep birlikte sahip çıkmalıyız. Yaklaşımımız bu yöndedir'' diye konuştu.

Baykal'ın süreç içindeki ifadelerini iyi değerlendirmek gerektiğini belirten Samani, konunun önce parti içi algılandığını, ardından suikast iddiasının gündeme geldiğini, daha sonra da Baykal'ın istifa sürecinde yaptığı toplantıda, olayla hükümet arasında ilinti kurmaya başladığını söyledi. Samani, ''Baykal, istediği konuyu kendisine göre ele almakta başarılı bir muhalif lider. Ancak kendi düştüğü konuda da bunu yapmaya çalıştı. Kendisine karşı hassasiyet gösteren bir partiye bu ifadeleri kullanması bizi üzdü'' ifadelerini kullandı.

Kendilerinin Baykal'dan, bir Antalya milletvekili olarak, ''Böyle bir şey yoktur, yaşanmamıştır'' demesini beklediklerini söyleyen Samani, şöyle konuştu:

''Ancak Baykal'ın bu ifadeyi kullanmamasından, kullanamamasından üzüntü duyduk. Hem bunu söyleyemeyeceksiniz hem de suçu iktidara atacaksınız. Bunu anlamak mümkün değil. Bizim konuyla ilgili hassasiyetimiz elbette sürecek ancak Baykal'ın hükümetimizle alakalı bu ifadeleri kullandığından dolayı bunları söylüyoruz. Yanıldığını ortaya koyuyoruz.''

AK Parti olarak diğer partilerin iç işlerine karışmak gibi bir politikalarının bulunmadığını belirten Samani, Baykal'ın daha önce de istifa ettiğini ancak kongrede tekrar aday olduğunu hatırlatarak, ''Dönecek diyenler var. 'Parti tabanı çok istedi' deyip geri dönmesi muhtemel'' dedi.

Bir gazetecinin Başbakan Erdoğan'ın ''Baykal gibi muhalefete can kurban'' sözlerini hatırlatarak, ''Siz bir üzüntü duydunuz mu bu istifadan'' sorusu üzerine Samani, ''Ben üzülüyorum ama üzüntümüz ne kadar sürer bilmiyorum'' diye espri yaptı. A.A.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler