YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'a "geri dön" çağrısı
Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen CHP il gençlik kolları üyeleri, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın tekrar genel başkanlık görevine dönmesi talebiyle CHP Genel Merkezi önünde toplandı.
Baykal'a "geri dön" çağrısı
15 Mayıs 2010 / 12:24 Güncelleme: 15 Mayıs 2010 / 12:24

Sabah saatlerinde parti genel merkezine gelmeye başlayan gruplar, CHP Genel Merkez binasının bahçesinde Baykal'ı destekleyen ve Hükümet aleyhinde sloganlar attı.Gençlik kolları üyelerinin, “Biz senin için geldik, sen de bizim için dön”, “Komplocular Deniz'de boğulacak”, “Yetim kalmak istemiyoruz”, “Yalnız değilsin, yanındayız. Dön ne olur” pankartlarını açtığı görüldü. Partililer, bekleyişleri sırasında türküler eşliğinde halaylar çekti ve zaman zaman “İnadına Baykal, inadına sol” sloganları attı.

CHP İl ve ilçe teşkilatları, gençlik kolları üyeleri evinin önünde Baykal'a destek veriyor. Baykal'ın geçtiğimiz gün "Açlık grevini derhal bırakın" mesajını bugün de tekrarlayacağı ve grevin sona ermesi bekleniyor.

Sitenin önünde, 16 CHP'li genç, Baykal'ın tekrar göreve dönmesi için dört  gün önce açlık grevine başlamıştı.

Gençlerden ikisinin sağlık nedenleriyle açlık grevini bıraktıkları  öğrenilirken, tansiyonu düşen Seçkin Seçkin ve Derya Yetişen'e sağlık ekipleri  müdahale etti. Seçkin ve Yetişen'e serum takıldı.

14 genç hala açlık grevinde... (A.A.)

yuh olsun
 // engin öz
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
15 Mayıs 2010 14:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler