YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'a genel başkan muamelesi
Baykal'a genel başkan muamelesi
12 Haziran 2010 00:57
Baykal, memleketinde 'genel başkan' gibi karşılandı

Antalya milletvekili Deniz Baykal, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanlığı görevinden istifa ettikten sonra memleketi Antalya'ya ilk kez geldi. Deniz Baykal, Antalya Havalimanı'nda 'İnadına Baykal, inadına sol' tezahüratlarıyla karşılandı.
 

Baykal, bazı CHP ilçe teşkilatlarının programına katılmak için Antalya'ya geldi. Deniz Baykal'ın geleceğini öğrenen partililer ve belediye başkanları Antalya Havalimanı'na akın etti. Deniz Baykal'ı karşılamak için yaklaşık 150 CHP'li Antalya Havalimanı VIP salonunun önünde toplandı.
 

Baykal'ı karşılamaya gelenler arasında CHP İl Başkanı Ahmet Özer Ülken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da yer aldı.Baykal'ın VIP salonunun kapısında görünmesiyle CHP'liler "İnadına Baykal, inadına sol" sloganı attılar. Ayrıca, CHP Muratpaşa İlçe Örgütü, "Bu kalp seni unutur mu?" yazan pankart açtı.
 

 KILIÇDAROĞLU'YLA ABDAL MUSA ANMA ETKİNLİKLERİ'NDE BİR ARAYA GELECEK
Öte yandan, Deniz Baykal'ın 27-27 Haziran'da Elmalı ilçesine bağlı Tekke köyünde düzenlenecek Abdal Musa Anma Etkinlikleri'ne katılması bekleniyor.
 

Abdal Musa Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ali Eriş, Deniz Baykal'ın davetlerine olumlu cevap vereceğini duyurmuştu. 26 Haziran'daki etkinlik CHP'nin halef selef genel başkanlarının buluşmasına sahne olacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da aynı etkinliğe katılmak üzere 25 Haziran'da Antalya'ya gelecek.
 

Kılıçdaroğlu, 3 Haziran'da yapılan Nazım Hikmet'i anma programına katılmak için Antalya'ya gelme kararı almış; ancak daha sonra bundan vazgeçerek Trakya turuna çıkmıştı. Baykal, partisinin baraj altında kaldığı 1999 seçimleri hariç, CHP'nin başına geçtiği ilk günden beri memleketinde hep genel başkan olarak karşılanmıştı. CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler