YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal yeniden aday olacak mı ?
Erken seçim hazırlıklarına başlayan CHP'de Baykal karmaşasına son noktayı Kemal Kılıçdaroğlu koydu. Kılıçdaroğlu, gelecek seçimlerde Deniz Baykal'ın tekrar aday olacağını söyledi.
Baykal yeniden aday olacak mı ?
17 Eylül 2015 / 11:10 Güncelleme: 17 Eylül 2015 / 15:49

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Perşembe günü Parti Meclisi'nin toplanacağını ve Chp'nin milletvekili listelerinin görüşüleceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Konuyu görüşeceğiz, cuma günü de YSK'ya listeleri teslim edeceğiz" dedi.

Listede kimlerin yer alacağı konusunda son sözü Parti Meclisi'nin vereceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ön seçimle seçilenlere özel bir saygı duymamız gerekiyor. Bunlar kazandılar ve geldiler. Özel bir sıralama yapmamız sözkonusu değil. Ön seçimle gelenlere hiçbir biçimde müdahale etmeme gibi bir kuralımız var. Ön seçim yapılmayan iller var Kahramanmaraş gibi, Tunceli, Ardahan, Kars gibi. Oralarda eğer daha önce milletvekili adayı olup kazanamamışsa oralarda değişiklik yapacağız" diye konuştu.

Koray Çalışkan'ın danışman olacağı iddiasına ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, "Onları görüşeceğiz yarın" yanıtını verdi. Kemal Kılıçdaroğlu, yine İzmir'den aday olacağını da açıkladı.

"BAYKAL SEÇİMLE GELDİ. SEÇİMLE GELENLERE DOKUNMAYI DOĞRU BULMUYORUZ"

"Deniz Baykal aday olacak mı?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Baykal seçimle geldi. Seçimle gelenlere dokunmayı doğru bulmuyoruz. Parti üyeleri oy verdiler. Dolayısıyla o gazetelerdeki yazıları da hayretle okuyorum. Nasıl üretiyorlar ben de zorlanıyorum anlamakta. Neden değiştirelim? Baykal'ın büyük hizmetleri var bu partiye" diye konuştu.

Vatan Partisi ile ittifak konusunda ise Kılıçdaroğlu, "İttifak olmayacağını Perinçek'e de ifade ettik. Eğer adaylık için başvuranlar olmazsa, başvurular olmazsa, özel bir değerlendirme yapabileceğimizi kendilerine ifade ettik. Vatan Partisi ile görüşlerimizin örtüşen de, örtüşmeyen de kısımları var" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler