YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal Tandoğan'da krizle yüklendi
Baykal Tandoğan'da krizle yüklendi
Baykal Tandoğan'da krizle yüklendi
21 Mart 2009 / 16:27 Güncelleme: 21 Mart 2009 / 00:00

CHP'nin Tandoğan Meydanı'nda düzenleyeceği miting öncesi meydan partililer tarafından dolmaya başladı. Katılımın yoğun olduğu mitingde Melih Gökçek aleyhine sloganlar atıldı.


Geniş bir katılımının olduğu miting öncesi partililer, "Gün gelecek, devran dönecek. Gökçek halka hesap verecek", "Gökçek saltanatı sona erecek" sloganlarını atarak meydana geldiler. CHP Lideri Deniz Baykal ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın'ın posterlerinin asılı olduğu Tandoğan Meydanı'nda partililere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın karikatürünün bulunduğu balonlar dağıtıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı miting alanındaki kalabalık çevredeki esnafın yüzünü güldürdü.


Deniz Baykal vatandaşlara sesleniyor...


Bugün Türkiye fabrika açan değil fabrika satan bir ülke haline geldi.. Bugün 70 milyonun oturduğu sofrada ekmek küçülüyor... Somun küçülüyor ama sofra etrafındakiler artıyor... İşsizlik artıyor... Daha Aralık, Ocak Şubat ayı var... Tarımın ticaretin hali ortada... Karayalçınla geçenlerde dolaştık. Sitelere mobilyacıları gördük. Ostime gittik. Toptancı pazarını gördük. Türkiye gitttikçe sıkıştı sıkışıyor... Ankara'da gençler öğrenciler sorunlarını anlatacak yetkili bulabiliyorlar mı? İyi yurtlarda kalabiliyorlar mı? hayatın tadını çıkarabiliyorlar mı? Siyasetin amacı bu değil mi? Hükümet halkın yoksulluğunu görmüyor mu? Hani zenginleşiyorduk. İktidar zenginlikten söz ediyor.. Bu hükümet tüm iktidarlardan daha fazla kaynak kullandı...


Sen Başbakansın bırak Deniz Baykal'ı...İçinde dışında yüreğinde Baykal... Ben öyle yapmıyorum... Gece gündüz benle uğraşıyor... Ne söyleyeceğini  şaşırıyor... Bazen Ziya Paşa diyor eşeği karıştırıyor... Diyojen'i karıştırıyor... Koyunu çobanı karıştırıyor... Ya bırak çobanı eşeği koyunu, halkın acısını konuş acısını...


İsmet Paşa nerden çıktı. 80 yıl önce İsmet Paşa ekmek karnesi için damga vurmuş... Sana tarhi mi anlatalım, Milli mücadele mi anlatalım bilmiyorum... Sen daha ananın karnına düşemeden neler oldu, biliyor musun? İsmet Paşa'nın yaptıklarını nasıl başardı senin aklın basıyor mu?


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler