YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal-Sav ikilisine büyük şok!
Baykal-Sav ikilisine büyük şok!
26 Haziran 2011 08:02
Seçimlerde alınan yüzde 26 oy oranının yaşattığı gerilimli hava devam ediyor. Parti içi muhalefetin başını çeken Baykal-Sav ikilisi CHP'yi kurultaya götürecek 650 imza için yoğun çaba sarfediyor. Fakat Baykal Antalya'dan bile sadece 5 imza toplayabildi.

CHP'yi kurultaya götürmek isteyen Baykal-Sav ikilisi şimdiye kadar 254 imza topladı. Bu sayının 650'ye tamamlanması gerekiyor. Ancak Baykal kendi seçim bölgesinden bile ancak 5 imza toplayabildi.

Genel seçimlerde alınan yüzde 26’lık oy oranını gerekçe göstererek, kurultay çağrısı yapan muhalifler, 22 Haziran tarihinde başlattıkları imza toplama çalışmalarını sürdürüyor. Dün itibariyle toplam 254 imza toplandığı öğrenilirken, imza sayısının artması için telefon trafiğinin de sürdüğü, ancak çok sayıda delegenin telefonlarını kapattığı belirtiliyor.

KARADENİZ'DEN İMZA YOK, ANTALYA'DAN SADECE 5 KİŞİ VAR

Radikal'in haberine göre dün itibariyle Önder Sav’ın seçim bölgesi Ankara’da 37 imza toplanabildiği belirtildi. İstanbul’da 49, İzmir’de ise 9 delegenin imza atarak desteklediği kurultay çağrısına, Karadeniz’den tek bir imza bile gelmedi. Deniz Baykal’ın memleketi Antalya’da sadece 5 delegenin imza verdiği öğrenildi. Partinin kurultaya gitmesi için 6 Temmuz tarihine kadar 396 imzanın daha toplanması gerekiyor. Sav ve Baykal ekibinin 650’nin üzerinde delegenin desteğini alması partiyi kurultaya götürmek için yeterli, ancak 700’ün üzerinde hedefleniyor.


Radikal

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler