YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal konuştu, Sav uyudu
'Demokratik açılım' çalışmalarına sert bir şekilde muhalefet eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bir dönem kendisine en yakın isim olan Ankara Milletvekili Eşref Erdem'in memleketi Haymana'nın beldelerini ziyaret etti.
Baykal konuştu, Sav uyudu
02 Kasım 2009 / 17:53 Güncelleme: 02 Kasım 2009 / 17:56

Baykal'ın Balçıkhisar beldesi Belediyesi'ni ziyaretinde partililerle sohbet ederken, parti Genel Sekreteri Önder Sav'ın uyuduğu gözlendi.

Baykal, dün Haymana'nın Yenice, Balçıkhisar ve Burunsuz beldelerini ziyaret etti. Baykal, bir dönem kendisine en yakın isimlerden birisi olan CHP Ankara Milletvekili Eşref Erdem'in doğum yeri olan Burunsuz beldesini de ziyaret etti. Baykal, burada CHP belde binasının açılısını gerçekleştirdi. Eşref Erdem'den dolayı CHP'nin Burunsuz'da uzun süredir belediye seçimlerini kazandığı öğrenildi.

Baykal, Balçıkhisar Belediye binasında Eşref Erdem ve CHP Genel Sekreteri Önder Sav'la yemek yedi. Baykal ile Erdem arasındaki sohbete Sav'ın katılmadığı, zaman zaman uyukladığı görüldü. Sav ile Erdem arasındaki soğukluk yemekte de kameralara yansıdı.

Erdem, bir dönem CHP'de Baykal'dan sonra gelen isim olarak biliniyordu. Baykal ile görüş ayrılığı yaşayan Erdem, partideki görevinden ayrılmıştı. Erdem, TSK'nin sınır ötesi harekât yapmasına izin veren tezkerenin TBMM'de görüşülmesi sırasında ve 'demokratik açılım' çalışmalarıyla ilgili olarak partisiyle farklı görüşe sahip olduğu biliniyor.

Erdem, istifa gerekçesinde CHP'nin tepe yönetimini ülkenin ve halkın ihtiyaçlarına cevap verecek politikalar üretmek yerine kendi küçük çıkar hesapları peşinde koşmakla suçlamıştı. CHP'nin daha çok demokrasi, özgürlük, eşitlik ve kalkınmışlık taleplerine cevap verebilmesi amacıyla yönetime bazı önerilerde bulunduğunu ifade eden Erdem, dikkate alınmadığını ve bazı önemli yöneticilerin halkın ihtiyaçlarına cevap verecek politika üretmek yerine küçük çıkar hesapları peşinde koştuğunu, delege hesabı yapmakla suçlamışlardı.
 

EŞREF ERDEM
 // FANATİK CHPLİ
TÜRKİYENİN VE CHP NİN EŞREF ERDEM'İN VİZYONUNA İHTİYACI VARDIR.BAYKAL KADAR CHPYE EMEĞİ OLAN DÜRÜST PARTİLİDİR.BENCE BAYKAL EŞREF ERDEMLE AYRILMAKLA BÜYÜK HATA YAPTI.EŞREF ERDEM SADECE ANKARADAN DEĞİL TÜRKİYENİN HER TARAFINDAN OY ALAN DÜRÜST SAYGIDEĞER ÖRNEK BİR VEKİLİMİZDİR.SENİ DESTEKLİYORUZ VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ....
11 Kasım 2009 10:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler