YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal: Hasret giderdik
Baykal'ın partililerle görüşmesi sona erdi
Baykal: Hasret giderdik
05 Kasım 2010 / 20:25 Güncelleme: 05 Kasım 2010 / 20:25

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal İzmir'de bir araya geldiği partililer ile görüşme sonrasında "Hasret giderdik" şeklinde açıklama yaptı.

2 saat süren görüşmeyi basın mensuplarına değerlendiren MYK eski üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam; Baykal'ın partililere birlik beraberlik mesajı verdiğini belirterek;" Partimizin genel başkanı Kılıçdaroğlu'dur, genel başkan sorunumuz yoktur. Ama kadro ve genel başkan uyumu için parti meclisini de içine alan bir kurultay yapılmalıdır" dedi.
 

Susam yaptığı açıklamada; toplantıda parti içinde yaşanan olayları değerlendirdiğini belirterek; "parti genel başkan önderliğinde hızla yeni bir değerlendirme il, oluşturduğu MYK ile bir kurultay yapmalıdır. Ve bu kurultay parti meclisini de içine almalıdır. Genel Başkanlık tartışması bu partide yoktur. Kısa süreli tartışmaların aşılması gerektiği ve hızla CHP'yi iktidara taşımamız için parti içi  tartışmaların aşılması gerektiği değerlendirildi.

Referandumda çıkan yüzde 42 oy oranı önemli bir orandır. Bu oranın gücü ve genel başkanımız Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde iktidara taşımamız gerektiği ve Sayın Baykal, Kılıçdaroğlu'nun bundan sonraki sürecine destek vereceği konuşuldu" ifadesinde bulundu.  Bir basın mensubunun görüşmede; "Baykal'ın geri dönüş talebinde bulunuldu mu? Sorusuna ise Vekil Susam; "Ne genel Başkanımızın böyle bir talebi vardır ne de böyle bir talebin konuşmasına izin verir" şeklinde oldu. İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler