YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal, Gürsel Tekin'i susturdu
3. köprü ile ilgili tartışmalar büyüyor... Başbakan'ın yok dediği, 3. köprüye ait belgeyle ilgili ayrıntılı bilgi vermek isteyen Gürsel Tekin'i Baykal susturdu...
Baykal, Gürsel Tekin'i susturdu
29 Eylül 2009 / 08:01 Güncelleme: 29 Eylül 2009 / 09:09

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yok' dediğini savunduğu ve 3. Köprü'ye ait proje olduğunu iddia ettiği belgeyi basına dağıttı. Otoyolları Dairesi Başkanlığı tarafından 17 Temmuz 2009 tarihinde onaylandığı belirtilen belgede 'Kuzey Marmara Otoyolu Ayazağa-Çavuşbaşı Arası (İstanbul Boğaz Geçişi Bölümü) Koridor Planı' başlığını taşıyor. Belgeyle ilgili detaylı bilgi vermek isteyen Tekin, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından engellendi.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Genel Başkan Deniz Baykal ile yaptığı belediye ziyaretlerinde 3. Köprü ile ilgili olduğunu iddia ettiği bir belge açıkladı. Tekin, Başbakan Erdoğan'ın 'yok' dediğini ileri sürdüğü belgeyi basına göstererek, "Devleti yöneten herkese saygı duyarım. Ama bir Başbakan'ın şöyle bir açıklaması oldu 'malum partinin il başkanı yalan söylüyor' demişti. Şimdi yalan söylediğim belgeyi sizlerle paylaşmak istiyorum." dedi.

Belge ile ilgili bilgi vermek amacıyla konuşmasına, "Öncelikle hepiniz burada devletin yetkili organlarının" şeklinde devam eden Tekin'i CHP Genel Başkanı Baykal susturdu. Baykal, Tamam o kadarda kalsın. Daha açma" dedi. Baykal, "Sayın Başbakanın 'yok' dediği, 'daha kararlaştırılmadı' dediği belge" diye konuştu.

Baykal'ın bu müdahalesinden sonra konuşmasına devam eden Tekin, "Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı daha tutarlı davrandı. Kabul etti 'evet' dedi." şeklinde konuştu.

"Proje belediye meclisine mi geldi" sorusunu cevaplayan Tekin şu cevabı verdi: "Belediye meclisine ihtiyaç duymuyorlar. Zaten siz projesini yapmışsınız. Gönderecekler Sarıyer'e. Sarıyer 'evet' ya da 'hayır' der hiç önemi yok. Büyükşehir'de de bir yetkiyle bu kararı geçirirler." Tekin'in cevabının ardından Baykal Tekin'e "Bunları iyi sakla" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler