YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal: Gül onayladıktan sonra
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anayasa değişikliklerinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanmasının ardından Anayasa Mahkemesine başvuracaklarını bildirdi.
Baykal: Gül onayladıktan sonra
28 Nisan 2010 / 18:04 Güncelleme: 28 Nisan 2010 / 18:56

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında toplandı.

Alınan bilgiye göre, gündemdeki konuların değerlendirildiği toplantıda, Anayasa değişikliği paketi de ele alındı.

AK Parti'nin Anayasa değişikliklerine ilişkin tezlerinin büyük ölçüde çürüdüğü değerlendirmesinde bulunan Baykal, değişikliklere ilişkin hukuki ve siyasi alandaki mücadelelerinin süreceğini kaydetti.

Değişliklerin kabul edilmesi halinde Anayasa Mahkemesine başvuracaklarını belirten ve başvuru için gerekli 110 imzanın bulunması konusunda ise sıkıntı yaşanmayacağına inandığını aktaran Baykal, ''Cumhurbaşkanı onayladıktan sonra Anayasa değişikliklerini Anayasa Mahkemesine götüreceğiz ama karar, takdir Yüce Mahkemenindir'' dedi.

MYK toplantısında, Mayıs ayında yapılacak kurultaya ilişkin hazırlıklar da ele alındı.

Bu arada, Genel Başkan Deniz Baykal, MYK toplantısı öncesinde CHP Dış İlişkiler Sekreteri Petek Gürbüz'ün dün vefat eden annesi Gonca Gürbüz'ün Kocatepe Camisi'ndeki cenaze törenine katıldı. AA
 

normal
 // zaferyıldız
Bu, Anayasa Mahkemesi'ne gidecek olan Baykal'sa normal, zaten beklenen bir şeydi. Ama, Baykal ve Bahçeli çok tedirgin oluyor. Çünkü halka giderse ne yapacak merak ediyorum...
28 Nisan 2010 23:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler