YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal: "CHP'nin adayı .... olsun"
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeden detaylar aktardı.
Baykal: "CHP'nin adayı .... olsun"
05 Haziran 2014 / 19:18 Güncelleme: 05 Haziran 2014 / 19:31

Baykal Kılıçdaroğlu'na "CHP illa da kendi adayımı çıkaracağım derse bu isim Genel Başkan olan siz (Kılıçdaroğlu) olmalısınız; zira CHP örgütü ancak genel başkanı aday olursa kampanyanın merkezinde olur" dedi.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar'a konuştu. "Ülkem adına çok kaygılıyım" diyen Baykal CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeden de bilgiler verdi.

"Ayrışma ve savrulma had safhaya yükseldi. Bu duruma dur denilmezse korkarım kötü şeyler olacak. Bu seçim toplumsal silkinmenin bir fırsatı olabilir ve olmalıdır"diyen Baykal, Kılıçdaroğlu'na CHP ve MHP'nin ortak aday çıkarması gerekliliğini dile getirdiğini söyledi.

Baykal, "Kılıçdaroğlu'na şunları söyledim";

Birinci tura partiler kendi adayları ile girsin denilirse bunun adı Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığına rıza göstermektir.

CHP-MHP ve diğer muhalefet mutlaka ortak bir aday belirlemeli. Birinci tura partiler kendi adayları ile girsin denilirse bunun adı Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığına rıza göstermektir.

CHP illa da kendi adayımı çıkaracağım derse bu isim Genel Başkan olan siz (Kılıçdaroğlu) olmalısınız; zira CHP örgütü ancak genel başkanı aday olursa kampanyanın merkezinde olur. Ben (Baykal) sadece CHP'nin adayı olmam. CHP ile MHP benim ismimde uzlaşırsa aday olurum. Aday olduğum gün sadece MHP değil SP'den İP'ye, DSP'den DP'ye, BBP'den BTP'ye bütün muhalefet ile bir araya gelip ortak bir strateji ile Türkiye Cephesi'ni oluşturarak sonuç alırız.

"Benim derdim CHP Genel Başkanlığı değil" diyen Baykal, "MHP eğer biz Deniz Baykal'ı destekleriz derse CHP liderliği ve yönetimi bundan kaçamaz. Bunun sorumluluğu var ve izah edemezler"

19:00
 // Mesut
10 agostos hezimetine hazır olun çünkü kimi çıkarırsanız çıkartın tayyip erdoganın girdigi bütün seçimlerden yenilgiyle ayrılacaksınız....
05 Haziran 2014 19:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler