YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal: Bu görev Başbakanındır
Baykal: Bu görev Başbakanındır
08 Ağustos 2014 15:33
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Ne yazık ki 4 yıldır kaset komplosunun aydınlatılması sağlanamamıştır. Bu görev öncelikle Sayın Başbakanındır" değerlendirmesinde bulundu.

Baykal, bugün bir gazetede yayınlanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi ilgili sözleri konusunda yazılı bir açıklama yaptı.

 Açıklamasında, "Sayın Başbakan, bir süredir ısrarla kaset komplosu konusunda benim bir açıklama yapmamı ve komployu yapanların 'onlar' olduğunu benim de söylememi istiyor. Ne yazık ki 4 yıldır, bu komplonun aydınlatılması sağlanamamıştır. Bu görev öncelikle Sayın Başbakanındır" ifadesini kullanan Baykal, şunları kaydetti:

"Sorun, komplo tertibini kimlerin uyguladığından ibaret değildir. Onlara komplo tertiplenmesi talimatını kimler vermiştir? Devletin en hassas kurumları en yukarı düzeyden talimat alarak bu olayın içinde yer almışlar mıdır? Düzenlenen komplonun yayınlanması talimatını kim vermiştir? Yayınlayanlara bu talimatı hangi devlet kurum yetkilisi vermiştir? Bu komplonun, yayınlanmasından sonra bu aşağılık tezgahın siyasi istismarını kimler miting meydanlarında yapmıştır? Yarın, en yukarı siyasi düzeyden en hassas kurum yetkilisine talimat verildiğini ortaya koyan dinlemeler, görüntüler ortaya çıkarsa ne olacaktır?

 Sayın Başbakan bu konunun önemini kavramış gözüküyor. O nedenle ısrarla kendi tezini herkese dayatmaya çalışıyor. Ama benim siyasi deneyimlerim, yaşadıklarım, gördüklerim, gerçeğin, gerçeğin tümünün dışında hiçbir şeyin beni ikna etmesine izin vermiyor."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler