YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Baykal başkalarını harcadı seni de harcamasın"
"Baykal başkalarını harcadı seni de harcamasın"
"Baykal başkalarını harcadı seni de harcamasın"
01 Kasım 2008 / 19:07 Güncelleme: 01 Kasım 2008 / 00:00

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'in önemi ve ilkelerinin anlatılacağı konferansa katılmak için Mersin'e geldi.


Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda konuşan Kılıçdaroğlu, yine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dendir Mir Mehmet Fırat'a yüklenerek yolsuzluk iddialarının peşini bırakmayacaklarını söyledi.


Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından partililer sorular yöneltti. Eline mikrofonu alan ve kendisinin de Tuncelili olduğunu belirten bir partili, "Baykal başkalarını harcadı seni de harcamasın." dedi.


Bir başka partili ise partisi hakkında özeleştiri yaptı.


CHP'nin varoşlara inmediğini belirten partili, "CHP sendikalarla derneklerle ilişki kuramıyor kurmuyor. Genel merkezin dar kadrosunu kimse tanımıyor. Örneğin genel sekreteri kim tanıyor. Hiç kimse tanımaz." ifadesini kullandı.


Bazı partililer tepki gösterince salonda gerginlik yaşandı. Tartışmaların uzaması üzerine bir kadın görevliler tarafından salondan çıkarıldı. Tartışmalar yaşanacağı korkusu ile başka partiliye soru sorma fırsatı verilmedi.


Soruları cevaplayan Kılıçdaroğlu, yapıcı eleştirilere her zaman açık olduklarını söyledi. Dünyanın her yerinde en ağır eleştirilerek politikacıların maruz kaldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Çünkü politikacı, ülkenin yönetimine talip oluyor. Eleştiriler olması normaldir. Yeter ki eleştiriler yapıcı olsun. Biz de eleştirilerden gereken payı çıkarıyoruz." diye konuştu.


Başörtülü bir partili ise, Kılıçdaroğlu'na derdini anlatmak için sahnede bulunan divan masasına oturdu. Kadın, görevliler tarafından ikna edildikten sonra salondan çıkarıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler