YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal - Bahçeli görüşmesi sona erdi! İşte ilk açıklama
TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal, bilgisi dahilinde olan önemli görüşmeler, temaslar konusunda kendisinde var olan bilgileri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye aktardığını bildirdi.
Baykal - Bahçeli görüşmesi sona erdi! İşte ilk açıklama
26 Haziran 2015 / 12:00 Güncelleme: 26 Haziran 2015 / 12:29

Baykal, Meclis Başkanlığı adaylığı çerçevesinde, Devlet Bahçeli'yi TBMM'deki makamında ziyaret etti. Görüşme bir saat sürdü.

Deniz Baykal, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Bahçeli'yi TBMM Başkanlığı'na aday bir milletvekili olarak ziyaret ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Kendisine, Meclis Başkanlığı yönetimine yönelik anlayışımı, Türkiye'deki siyasi tabloyu nasıl gördüğümü, ne gibi sorumlulukların, görevlerin bize düştüğüne inandığımı aktardım. Kendisini ayrıca önemli siyasi temaslar konusunda bilgilendirdim. Görevimi yaptığımı düşünüyorum. Seçime giderken önemli bir partimizin genel başkanı olarak Sayın Bahçeli'nin bu konuları benim ağzımdan duymasına ihtiyaç vardı diye düşünüyorum. Çok yararlı bir görüşme oldu benim için. Sayın Bahçeli'ye teşekkür ediyorum."

Baykal, "Destek alabildiniz mi " sorusuna, "Onları konuşmadık" karşılığını verdi.

Deniz Baykal, bir başka soru üzerine, "Bilgim dahilinde olan önemli görüşmeler, temaslar konusunda bende var olan bilgileri sayın Bahçeli'ye aktardım" dedi.

Devlet Bahçeli de Baykal'ı, makam odasının kapısında karşılayarak, görüşme sonrasında da uğurladı.

Görüşmede, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da hazır bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler