YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Baydemir'e karalama kampanyası'
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Osman Baydemir'e yönelik bir karalama kampanyasının yürütüldüğünü savundu...
'Baydemir'e karalama kampanyası'
17 Şubat 2010 / 12:30 Güncelleme: 17 Şubat 2010 / 19:12

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e yönelik ciddi bir baskı, basınç, karalama, tehdit kampanyası yürütüldüğünü savundu.

Demirtaş, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, MYK üyeleri ve meclis üyeleriyle Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i makamında ziyaret etti.

Basına kapalı görüşmeden sonra gazetecilere, Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapan Demirtaş, yeni yönetim olarak ilk resmi ziyaretlerini Baydemir'e gerçekleştirdiklerini, bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı Baydemir'e teşekkürlerini ilettiklerini söyledi.

Demirtaş, ''Baydemir'e yönelik ciddi bir baskı, basınç, karalama, tehdit kampanyası yürüyor. Bunun da farkındayız ve izliyoruz. Hem ibretle hem de üzüntüyle izliyoruz. Bir büyükşehir belediye başkanına karşı bu kadar ölüm tehditlerinin, karalama kampanyasının yürütüldüğü bir dönemde herhalde kendisinin parti kimliğinden ve siyasi kimliğinden kaynaklı olsa gerek ki Sayın Başbakan ve İçişleri Bakanı bugüne kadar bu konularda bir tek cümle ve kelime sarf etmiş değiller. Bu da bizim üzüntümüzün kaynağıdır'' dedi.

Baydemir'in 29 Mart yerel seçimlerinde tekrar iş başına geldiğini anımsatan Demirtaş, şöyle konuştu:

''Halk teveccühünü partimiz ve Baydemir'den yana kullandı. Bu da gösterdi ki halk kendi inancının, kimliğinin, kendisine değer verenin kendisiyle birlikte olanın yanında olma konusunda kararlıdır. Bugüne kadar belediyelerimizi sandıkta ele geçiremeyen hükümet, belediyelerimizin çalışamaması, karalanması, tehdit ve baskı altında kalabilmeleri için ne gerekiyorsa yaptı, yapmaya devam ediyor. Bizim belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, parti yöneticilerimiz bugüne kadar onurlarını, şereflerini koruyarak bu halka layık oldular. Çok büyük hizmetler yaptılar. Yargı, bürokrasi, mali baskı, maliyenin kaynaklarını kesmesine rağmen yapılan hizmetlerin aslında diğer AK Parti belediyeleri ile karşılaştırıldığında çok büyük hizmetler olduğu ortadadır. Bütün belediye başkanları ve çalışanlarına halkımız adına teşekkür ediyoruz.''

A.A.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler