YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bayat ekmek gibi rafta kaldılar'
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, 'Dünya değişiyor, MHP ve CHP'de genel başkanlar değişmiyor. Bayat ekmek gibi kaldılar rafta.' dedi.
'Bayat ekmek gibi rafta kaldılar'
21 Şubat 2010 / 19:26 Güncelleme: 21 Şubat 2010 / 19:38

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, ''Askerin, yargının, yargıcın, savcının arkasından siyaset yapılmaz'' dedi.

Kılıç, partisinin Araklı İlçe Danışma Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, CHP'ye ve MHP'ye, ''Ordunun ve yargının yakasını bırakın'' dediklerini belirterek, ''Bırakın asker işini yapsın. Ordu bu milletin göz bebeğidir. Ordu peygamber ocağıdır. Yıpratmayın peygamber ocağını. İçeride yanlış yapan var mıdır? Yargının içinde yanlış yapan varsa, polisin içinde, öğretmenlerin, doktorların içinde yanlış yapan varsa, ordunun içinde de yanlış yapan olabilir. Yanlış yapan yargıya hesabını verir. Ama işini doğru yapanın yakasını MHP, CHP sen bırak'' diye konuştu.

''Askerin, yargının, yargıcın, savcının arkasından siyaset yapılmayacağını'' vurgulayan Kılıç, şöyle devam etti:

''Millete tuzak kurulmaz, milletin gönlünü kazanacaksın, Araklı'ya geleceksin, halkın arasına katılacaksın, yani insana dokunarak siyaset yapacaksın. Bu kadar okul okudum, benim oyumla Araklılı Mehmet Efendinin oyunun eşit olamayacağını söylüyorlar. Eşit efendi eşit. Bu memlekette demokrasi var. Bunu içine sindireceksin, bunu hazmedeceksin. Vatandaş Anayasa değişikliğinin zamanı geldiğini söylemesinin ardından biz daha bir şey demeden, '367 Sabih' Sabih Kanadoğlu çıkıyor, bu Meclisin Anayasa değişikliği yapamayacağını söylüyor. Niye diye sorunca, bu Mecliste AK Parti'nin çoğunlukta olduğunu söylüyor. Yarın seçime gitsek yine AK Parti tek başına iktidar olacak. Eğer bu milleti beğenmiyorsan, o zaman başka bir yerden başka bir millet getir.''

Kılıç, iktidarın yolunun kurumlardan değil, milletin önünden geçtiğini ifade ederek, ''1950'lerde, 1960'larda aynı senaryo vardı. 'CHP artı ordu, eşittir iktidar' formülü vardı. Ne oldu, millet o formülü tersine çevirdi. Şimdi hesap, 'CHP artı yargı, eşittir iktidar'. Bu formül tutar mı, tutmaz. Niye tutmaz, çünkü iktidarın yolu kurumlardan değil, milletin önünden geçiyor. Biz bunu söyledik, Ankara'da Gandhi Kemal, gecekondu ziyaretine gitti. Ama nereye, Ankara milletvekilinin amca oğlunun gecekondusuna gitti. Bunların gecekondu ziyaretinden anladıkları da amca oğullarının evine gitmektir'' dedi.

Kılıç, MHP ve CHP'nin erken seçim istediğini dile getirerek, ''Niye istiyorlar? Bir an önce seçim olsa belki barajdan kurtulacak. Özellikle MHP. Rampa aşağı gidiyorlar. Kamyoncular bilir, rampa aşağı almışlar. Bir an önce seçim olsa belki kurtarırız diye düşünüyorlar. Ama biliyorlar ki sözünün eri bir Başbakan var. Haydi sandık desek emin olun kaçacaklar. Bunlarınki pehlivan tefrikasıdır. Minder orada ama karşımızda rakip yok. Niye, çünkü er meydanına çıkacak Recep Tayyip Erdoğan'dan başka içlerinde er kişi yok'' diye konuştu.


-''ÜLKENİN 81 İLİNDE YAŞAYAN HERKES BİRDİR VE KARDEŞTİR''-


''Söz konusu memleket ise gerisi teferruattır'' ifadesini kullanan Kılıç, şöyle devam etti:

''Ülkemin menfaatleri gerektiriyorsa, partimin menfaatlerini elimin tersiyle iterim. Ülkenin 81 ilinde yaşayan herkes birdir ve kardeştir. Askerde aynı koğuşta yattık, aynı bayrak için askerlik yaptık. Aynı kıbleye döndük. Çanakkale'de aynı mezara girdik. Kurtuluş Savaşı'nı beraber yaptık. Bu vatanı birlikte özgür kıldık. Siz Diyarbakır'da doğabilirdiniz. Diyarbakırlı biri burada doğabilirdi. Araklılı bir kardeşim Şırnak'ta, Batman'da doğmuş olsaydı daha az mı insan olacaktı? Emine Ayna denen bir kadın var. BDP'nin milletvekili. Hiç yüzü gülerken görmedim. Suratı iki karış. Bir kere yüzü güldü, yüzü gülerken söylediği cümle 'Demokratik açılım bitmiştir' cümlesiydi. PKK'nın da BDP'nin de yüzünü güldüren şey, demokratik açılımın bitmesidir. Çünkü terör biterse, bunların yeniden milletvekili olması mümkün değildir. Çünkü bunlar terörden besleniyorlar.''

Açılıma karşı çıkan ''ötekiler''in MHP, CHP ve ulusalcı kanat olduğunu anlatan Kılıç, ''Onların zoru ne? Onlar da Türkiye'nin terörle mücadelesi üzerinden besleniyorlar. Şehit cenazeleri üzerine slogan atarak prim peşinde koşuyorlar'' dedi.

Demokratik Açılım Projesi'nin, herkesten önce Karadeniz'in sahip çıkması gereken bir proje olduğunu belirten Kılıç, bu topraklar için verilen mücadelenin yabana atılamayacağını vurguladı.

Suat Kılıç, dünyanın değiştiğini, MHP ve CHP'nin genel başkanlarının bunu göremediğini savundu. Kılıç, ''Dünya değişiyor, MHP ve CHP'de genel başkanlar değişmiyor. Bayat ekmek gibi kaldılar rafta. Milletin göz zevkini bozuyorlar. Allah eksikliklerini vermesin. Onlar giderse bakarsınız aklı başında adamlar gelir oralara. Orada kalmaları bizim için güzel. Böyle muhalefete can kurban. Ama bu muhalefetin memlekete zararı var'' diye konuştu. AA

bayat ekmek
 // sefa bati
buda AKP taze ekmegi ama milletin midresine oturuyor agzi olan konusuyor.....
22 Şubat 2010 10:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler