YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Batı zihniyeti gerçek yüzünü gösterdi"
"Batı zihniyeti gerçek yüzünü gösterdi"
03 Ağustos 2013 11:44
Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu ve Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Fatih Erbakan, Mısır'daki darbenin ardından batı zihniyetinin çifte standardı ve gerçek yüzünün bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı üyeleri, Bursa'da iftar yemeğinde buluştu. Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümet Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ailesi tarafından kurulan vakıf iftarına, Saadet Partisi Genel Başkan Danışmanı Fatih Erbakan da katıldı.

Bursa Atlı spor Kulübü'ndeki programda konuşan Fatih Erbakan, Mısır'da yaşanan askeri darbeyi eleştirerek, batı dünyasının darbeye sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Afrika'daki Mısır'daki, Suriye'deki Doğu Türkistan'daki halkın durumunun içler acısı olduğunu belirten Erbakan, "Afrika'da milyonlarca insan, dikenli kuru otları kaynatıp bunların suyun içerek, hayatta kalmaya çalışmaktadırlar. Doğu Türkistan'da dünyanın gözlerinden uzakta ibadet yapmalarına bile müsade edilmemektedir. Müslümanlar olarak ağız tadıyla bir ramazan geçiremiyoruz" dedi.

Erbakan'dan Batı dünyasına tepki

Batı dünyasının gerçek yüzünü Mısır'daki darbenin ardından bir kez daha gösterdiğini ifade eden Erbakan, şöyle devam etti:

"İslamdan nasibini almamış ve dolayısıyla insalıktan nasibini almamış batı zihniyetinin gerçek yüzü bir kez daha ortaya çıkmıştır.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler