YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtüsünü şarta bağladı
CHP, başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliğini şarta bağladı
Başörtüsünü şarta bağladı
28 Eylül 2010 / 17:32 Güncelleme: 28 Eylül 2010 / 17:32

Seçim meydanlarında başörtü sorununu çözeceğini vaat eden ve bu konuda sosyologlarla görüşmeler yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), iktidardan gelen teklifi şarta başladı.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, başörtüsüyle ilgili düzenlemeyi, dokunulmazlıkların kaldırılması ve seçim barajının indirilmesi şartıyla destekleyebileceklerini söyledi.
       

TBMM'de basın mensuplarına konuşan Anadol, Başbakan Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşen başörtüsü görüşmesini değerlendirdi. CHP'li Anadol, başörtüsü ile ilgili iktidar kanadından gelen teklife sıcak baktıklarını ancak bu konunu tek başına ele almayacaklarını ifade eti.
       

"AK Parti'nin dokunulmazlıklar konusundaki ne düşüneceklerini merak ediyorum." diyen Anadol, "Türban sorunu, dokunulmazlıkların kaldırılması ve seçim barajının indirilmesine ilişkin toptan bir teklif getirsinler görüşürüz. Onlar iktidar, biz muhalefetiz." diye konuştu.
 

Anadol, "Sadece başörtüsü değişikliği gelirse desteler misiniz?" sorusuna, "Hayır, perakende getirmesinler, gelirse yani maddeler tek tek gelirse olmaz. Hepsini getirsinler görüşelim." cevabını verdi. CHA

Nasıl ya
 // kemal
İşte maskeleri düştü. Zaten bu taktıkları maske pek de yüzlerinde durmak istemiyor herhalde. Ayrıca, referandumu da yargıya götüreceklermiş. Bunlar düpedüz sahtekar iki yüzlü insanlar topluluğu. Bunları kıyamete kadar inanılmaz imkansız.......
30 Eylül 2010 12:15
Şaşırmadım
 // Mustafa
Hiç şaşırmadım beklediğim kıvırtmalar başladı. Bunlara nasıl inanıpta medet umuyorlar hayret yaaa....
29 Eylül 2010 11:53
Bu isteklerinin yorumunu yaptık...
 // ibrahim çelikoğlu
Aynen yaptığımız yorum gibi laf geldi.
Aç tavuk ruyasında darı görürmüş......
28 Eylül 2010 21:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler