YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başörtüsü istismar konusu olmaktan çıkartılmalı"
"Başörtüsü istismar konusu olmaktan çıkartılmalı"
05 Eylül 2013 15:19
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Meclis’te başörtüsü ile ilgili açıklama yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Adan, Suriye’ye olası müdahale ile ilgili, "ABD bile sınırlı bir operasyondan bahsederken, Müslüman bir ülkenin Başbakanı Müslüman bir ülkeye geniş katılımlı bir operasyon istemektedir. Bu nasıl bir zihniyettir? Bu nasıl bir Müslümanlıktır?” diye sordu. Adan, barışın garantörü olması gereken Türkiye’nin, savaşı ister hale getirildiğini aktardı. 

Adan konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Meclis’ta başörtüsü tartışması ile ilgili bir soru üzerine Adan, “Başörtüsü konusu öncelikle AKP’nin seçimlerde milletimize verdiği bir söz. Başörtüsü konusunda MHP’nin durduğu yer belli.

Daha önce defalarca dile getirdik. Önemli olan AKP'nin, bu meseleyi istismar konusu olmaktan çıkartması gerekir. Parlamento çoğunluğu kendisinde bulunmakta. Bir Parlamento'ya getirsin, biz her türlü özgürlükten yanayız. O konuda bir endişemiz bulunmamaktadır. Ama bu konu bir istismar konusu olmaktan çıkmalıdır.” şeklinde konuştu.

 

CİHAN

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler