YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Başörtülülere tazminat ödeyeceğiz'
Kılıçdaoğlu: Atölyelerde çalışan türbanlı genç kızlarımız var; bunlara biz sahip çıkacağız
'Başörtülülere tazminat ödeyeceğiz'
10 Ocak 2010 / 18:47 Güncelleme: 10 Ocak 2010 / 19:10

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de darbe paranoyasının bittiğini söyledi. Darbelerden en çok solcuların zarar gördüğünü ifade eden Kılıçdaroğlu, "Demokrasiye inanıyorsak halka gideceğiz." ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ile birlikte partisinin Mersin'in merkeze bağlı Yenişehir ilçe kongresine katıldı. Başörtülü kadınlara sahip çıkma sözü veren Kılıçdaroğlu, kimseyi kılık kıyafeti nedeniyle dışlamayacaklarını kaydetti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir şekilde eleştiren Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın erken seçim isteyen muhalefeti güreşte yenilgiye doymayan adaşı 'Teyyo Pehlivan'a benzetmesine tepki gösterdi.

Teyyo Dayı'nın Erzurumlu bir dadaş ve uygar bir insan olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, "Sayın Başbakan Teyyo Dayıyı örnek vererek, Sayın Baykal ne diyorsa on iki ile çarpmamız lazım demiş. Bende diyorum ki ne deniliyorsa iki ile çarpacağız. Erdoğan'ın yolsuzluk dosyalarını iki ile çarpacağız." diye konuştu.

Yolsuzluk dosyalarının arkasına sığınıp halkına hesap vermeyenleri onurlu bir politikacı olarak kabul etmediklerini aktaran Kılıçdaroğlu, bir de 'Teyyo Dayı' fıkrası anlattı; "Teyyo Dayı uçak pilotu oluyor. Tayyip Erdoğan ve bakanları uçakta yolculuk yapıyorlar. ayın Hüseyin Çelik diyor ki, elimizde bir demet 100 lira var. Şehrin üzerinden geçerken atalım da insanlar sevinsin. Birisi ise bölelim 50 lirayı atalım daha fazla insan sevinsin. Bir başkası başka bir teklifte bulunurken Teyyo Dayı dayanamayıp kabinin kapısını açıyor. Ben hepinizi atarsam 70 milyon sevinir." şeklinde cevap veriyor.

 

 "ETNİK KİMLİK HERKESİN ŞEREFİDİR"

Kılıçdaroğlu, etnik kimlik ayrışmasına asla izin vermeyeceklerini ifade ederek şöyle devam etti: "İnsan etnik kimliği ve inançları ile insandır. Bizim kendi anne babamızı seçme hakkımız var mı? Yoksa etnik kimlik herkesin şerefidir. Etnik kimlik siyasetin konusu değildir. Mademki ben anne babamı seçemiyorum tercih kullanamıyorum. Bunun siyasette yeri yoktur."


 "BAŞI KAPALI OLANLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Konuşmasında zaman zaman özeleştiride bulunan Kılıçdaroğlu, partililere çalışmaları sırasında kendi alanları dışına çıkma tavsiyesinde bulundu.

Partililerden başı kapalı olan kadınları AKP'li diye dışlamamalarını isteyen Kılıçdaroğlu, "Bu türbanlı AKP'ye oy verdi. Bu çarşaflı AKP'lidir, bu pantolonlu, bu başı açık. Bu bize oy vermez. Hayır, böyle bir şey yok. Her yere gideceğiz. Her insanla tokalaşacağız, herkesi kucaklayacağız. Her insanın sorunun dinleyeceğiz. Onları potansiyel AKP'nin kucağına itmeyeceğiz. AKP senin yoksulluğunu inancını sömürüyor diyeceğiz. İstanbul'da merdiven altı atölyede üretim yapan birlerce atölyede türbanlı genç kızlarımız var. Bunlara hiç AKP'nin sahip çıktığını gördünüz mü siz? Kim sahip çıkacak bunlara. Biz sahip çıkacağız. Onları işçi yapacağız. Kıdem tazminatı hakkı vereceğiz. AKP sizi sömürüyor diyeceğiz. Bunu yapmak zorundayız." dedi.

böyle rezillik olurmu.
 // harun uçkun
Sen aydın sen ilerici o irticai faliyetlerde olanlardanmısınız?.Yazıklar olsun sizlere........
11 Ocak 2010 17:41
derslerine çalışmışlar
 // muaz
Geçen seçimlerde geç kalmışlardı çarşaf açılımı belediyelerde kur an kursu açmak gibi fikirleri tam seçim zamanında patlatmışlardı derslerini almışlar şimdiden istismara başlamışlar samimi iseler sorunlar aynen duruyor buyrun ......
11 Ocak 2010 00:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler