YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtülü vekillerin Meclis’e girmelerinin önünde engel yok
Başörtülü vekillerin Meclis’e girmelerinin önünde engel yok
28 Ekim 2013 14:04
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, başörtülü vekillerin Meclis’e gelmesinin önünde bir engel olmadığını söyledi.

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Meclis’e başörtülü vekil gelmesi durumunda tavırlarının ne olacağı sorusuna Vural, şu cevabı verdi: "Beklemelerine gerek yoktu. Keşke daha önce gelselerdi. Bir engel çıkartan mı vardı? MHP’nin başörtülü milletvekillerinin parlamentoya girmesi konusunda hukuki bir engel olmadığı kanaatindeyiz. Bundan önce girmelerine bir engel yoktu.

Bundan sonra da gireceklerse bu kendilerinin bileceği bir işti. Bunu siyasi olarak değerlendirmek doğru bir şey değildir. Hanımefendilerin kendi tercihleri. Bizim açımızdan siyaseten değerlendirebileceğimiz bir konu değil. Bizim için başörtülü bir hanımın Meclis’e gelmesinin önünde herhangi hukuki bir engel olmadığı kanaatindeyim. Bu zihniyetin gelmesini engelleyecekler olması Türk milletinin egemenliğini temsil eden milletvekillerine yakışmaz. O tabloların yaşanmaması gerektiğini düşünüyoruz."

"Marmaray'ın açılışında olmayacağım"

Marmaray’ın açılışına davet alıp almadıkları yönündeki soruya ise Vural, şu cevabı verdi: "Bir davetiye gönderdiler ama aramadılar, size de gelmiştir. Toptan bir davetiye gönderiyorlar ama özel bir davet almadık. Postadan bir davet çıktı. Nezaket dışı bir davranış. Yarın ben orada olmayacağım."

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler