YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkansız kalmaz merak etmeyin!
Baykal'ın istifa kararını canlı yayında duyunca gözyaşlarına boğulan CHP İstanbul İl Başkanı Tekin, 'Dönerse mutlu oluruz. Dönmezse öncülük yapması lazım. CHP genel başkansız kalmaz' dedi
Başkansız kalmaz merak etmeyin!
12 Mayıs 2010 / 07:53 Güncelleme: 12 Mayıs 2010 / 07:55

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Baykal'la bir gün önceki görüşmesinde istifa izlenimi edinmediğini söyledi. Tekin, 'Kararı bizi şoke etti' dedi.

'İstanbul delegeleri arasında imza toplama çalışması var mı?' sorusuna Tekin, '39 ilçe, 140 delege arkadaşımızın imzası cebimde. Genel Başkanımızın arkasında 81 il var. Böyle bir imzaya ihtiyaç yok. Genel Başkanımızın parti içinde tartışma konusu olan biri değil' yanıtını verdi.

CHP'nin Baykal'a ihtiyacı olduğunu söyleyen Tekin 'Dönerse de çok mutlu oluruz. Dönmezse de, Baykal'ın bu işe öncülük, ağabeylik yapması lazım. Hepimizin hocasıdır' dedi.

TEK ADAYLA GİDİLİR
Tekin, tabanda Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını isteyenlerin bulunduğunun hatırlatılması üzerine, 'Onu bilemiyorum tabi. O süreçten sonra, genel başkanımızın kararı önemli.  Kılıçdaroğlu da çok önemli isimdir. Kılıçdaroğlu dışında da birçok arkadaşımız var. CHP, genel başkansız kalmaz, merak etmeyin' diye konuştu. 'Genel Başkan dönmezse partide 3,4 dört aday olmaz' diyen Tekin, kurultaya tek adayla gidilebileceğini söyledi.
Tekin, Fethullah Gülen'in Baykal'ı aramasını ise şöyle değerlendirdi:  'Bir insan, telefon ediyor. Türkiye'deki algıya bak. Sürekli tartışıldığı için 'aman ha biz yokuz' diyor. Bu algı, onları da rahatsız ediyor. Bunun da sorumlusu bugünkü iktidar.'   (Akşam)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler