YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başkanlar bürokratlara boğdurulmak isteniyor"
"Başkanlar bürokratlara boğdurulmak isteniyor"
09 Şubat 2013 17:43
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Seçilmiş belediye başkanları bürokratlara boğdurulmak isteniyor. Ben Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımızı icraatlarından dolayı kutluyorum." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ı makamında ziyaret etti. Tekin'e ziyaretinde kalabalık bir parti heyeti de eşlik etti.

Ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Tekin, "Türkiye sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Ülkenin her tarafına patriot füzeleri yerleştiriliyor. Bunlar çok tehlikeli, Türkiye'ye zor günler yaşatacak şeyler."dedi.

 CHP'li belediye başkanlarına yönelik soruşturmalara da değinen Tekin, şöyle konuştu:

"İstanbul ve Ankara'yı alacağız"

 "CHP'yi nasıl itibarsızlaştırabiliriz süreci yaşanıyor. Gördüğümüz kadarıyla bu önümüzdeki dönem de devam edecek. Milletin iradesiyle seçilmiş belediye başkanları, bürokratlara boğdurulmak isteniyor. Bu hiçbir demokraside yoktur. Yerel yönetimler yasası değişmeli. Önümüzde yerel seçimler var. Mevcut belediyelerimiz arasında İzmir, Eskişehir ve Antalya için endişemiz yok. Bu seçimde İstanbul ve Ankara'yı da alacağız. Ben Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımızı icraatlarından dolayı kutluyorum."

"Ceberut düzeni yıkacağız"

"Türkiye'de plan yapma yetkisine sahip 19 kurum var. Düşünebiliyor musunuz, TOKİ veya Özelleştirme İdaresi'nden bir memur, Antalya'yı planlayacak. Bu kabul edilebilir mi? İnşallah CHP iktidarında bu ceberut düzeni dağıtacağız. Belediye başkanını halk seçer, halk götürür. Maalesef bu yasayı yapanlar arasında belediye başkanlığı yapmış kişiler var. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, kendi yaptığı yasayla yargılanıyor."

"Birliğimizi bozamazlar"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ise parti genel merkezinin bu süreçte kendilerine verdiği destekten ötürü Gürsel Tekin'e teşekkür etti. Son dönemde halkla buluşmalarından bir izlenim edindiğini ifade eden Akaydın, "CHP'nin iktidarı ufukta görünüyor. İktidarın manipülasyonları birliğimizi bozamaz. Yerel seçimlere daha bilenmiş olarak hazırlanıyoruz." dedi.


CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler