YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkan Özhaseki gözyaşlarıyla veda etti
Başkan Özhaseki gözyaşlarıyla veda etti
10 Şubat 2015 19:24
Milletvekili aday adayı olmak için başkanlıktan istifa eden Mehmet Özhaseki gözyaşlarına hakim olamadı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Özhaseki belediye çalışanlarına veda ederken duygusal anlar yaşadı. Uzun süre çalışanlar tarafından alkışlanan Özhaseki'nin özellikle çalışanlardan ve ailesinden helallik istediği esnada konuşmakta zorluk çektiği görüldü.

Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda düzenlediği basın toplantısında, bugün "yeni bir menzile yol alışın ve yeni bir başlangıcın" arifesinde bulunduğunu söyledi.

"Besmele çekerek, şeytan kovalayarak, fatihalar okuyarak" yoluna devam edeceğini ifade eden Özhaseki, "Dost elinden, davamızın liderinden, partimizin genel başkanından ve genel merkezinden 'gel' denildi. İl teşkilatımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız istisnasız 'evet gitmelisin' dediler. İstişare ettiğimiz güzel insanlar hep 'git' dediler. Anket yaptırdım, Kayseri halkı çok büyük bir ekseriyetle 'hizmete Ankara'da devam' dedi. Bu soruya müspet cevap vermek, bana yakışanı yapmaktı, yaptım da..." diye konuştu.

 "Ahlaksızca iftira atmaya devam edenlere hakkımı helal etmiyorum"

Hak etmedikleri bir çok iftiraya maruz kaldığına dikkati çeken Özhaseki, belirli merkezlerden durmadan iftiralar ve kendisinin bile şaşırdığı dedikodular üretildiğini ama bunların hiçbirinin aslının çıkmadığını aktardı.

Bu iftiralarla yıpratılmak istendiğini kaydeden Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İftira atanlar da söylediklerinin yalan olduğunu biliyorlardı ama beni yıpratmak, ekibimin moralini bozmak istiyorlardı. Aslında bunlara inanarak tekrarlayanlara, hatta gıybet edenlere hakkımı helal ediyorum ama dedikodu üretim merkezlerinde bilinçli olarak dedikodu üretenlere hakkımı helal etmiyorum. Hele hele malum bir parti merkezinde üretilip, servis edilen son birkaç yıldır kamuoyunu meşgul eden, biri bitmeden diğerine sarıldıkları yalanlarla, hayasızca, ahlaksızca iftira atmaya devam edenlere asla hakkımı helal etmiyorum. Onları adaletine sonsuz inandığım, güvendiğim Allah'a havale ediyorum."

23:18
 // Rasim DUMAN
KAYSERİ'de ikamet eden bir Kayserili ve AK Parti uyesi bir insan olarak soyluyorum : Mehmet OZHASEKİ bir "sehir efsanesidir". Ovmeyi, ovunmeyi ve ovulmeyi sever. Kayseri'de cok sevildigi de sadece kendi iddiasidir. Muhteristir, milletvekili olmakla asla iktifa etmeyecektir. Hedefinde bakanlik, hatta cok muhtemeldir ki basbakanlik vardir. Tabii bu arzusundan dolayi onu kinayamayiz, ama muhterem "kendisini" taniyamiyor. Devlet adami cap ve ehliyetinden uzaktir. Feraset ve basiret fukarasidir. Tek misal verecegim : Kayseri'ye getirdigi rayli sistemin, bu guzelim sehri nasil mahvettigini herkes goruyor. Proje baslamadan once, kendisini bu hususta ikaz eden ve "rayli sistem degil, metro yapilmali" diyen insanlara istihza ile davrandi, kaale almadi. Cunku metro yapimi 2008 mahalli secimlerine yetisemeyecekti ve bunu secim propagandasinda kullanamayacakti. Rayli sistem 2008 mahalli secimlerinden once hizmete girdi ve beyefendi bunu tepe tepe kullandi. Kayseri'ye yolu dusenler goruyorlar simdi bu guzelim sehrin genis caddelerinin ne hale geldigini, trafigin nasil felc oldugunu.

Milletvekili olduktan sonra, muhtemelen "sehircilik bakanliginin" kendisine teklif edilecegini ve zaten bu vazifeye en ehil ve mustehak olanin da kendisi oldugunu dusundugunden eminim.

Haziran 2015 secimlerinde nasip olursa suphesiz AK Partiye rey verecegim, ama buradan ilan ediyorum : Mehmet Ozhaseki benim reyime bakip ta kendine pay cikarmasin, ovunmesin!...
10 Şubat 2015 23:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler