YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkan gözyaşlarını tutamadı
Başkan gözyaşlarını tutamadı
11 Ekim 2010 18:57
Genel Merkez tarafından görevden alınan İl Başkanı Kapiz, gözyaşlarını tutamadı.

Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi tarafından görevden alınan Muğla İl Başkanı Erol Kapiz, veda konuşmasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Kapiz, Muğla Öğretmenevi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 hafta önce Merkez ilçe başkanı Zekai Alper ve arkadaşlarının görevden alındığını hatırlatarak, Demokrat Parti Genel Merkezi'nden gelen 3 müfettişin İl Başkanı olarak kendisini ve 65 kişiden oluşan yönetim kurulunu görevden aldığını söyledi.

60 il başkanının Aralık ayında yapılacak olan olağan kongrede Tansu Çiller'in genel başkan adayı olması için imza kampanyası başlattıklarını dile getiren Kapiz, şöyle konuştu:

''Anavatan Partisi ile bütünleşme sürecinin tamamlanmasının ardından genel başkanımız misyonunu tamamladığını ve bir kez daha aday olmayacağını açıklamıştı ve bende büyük kongreyi delegelerime danıştım. Onlar da Tansu Çiller ismini istediklerini daha önce de Muğla'dan aday olduğu için Çiller'in genel başkanlığının ateşini Muğla'dan yakmamız gerektiği görüşünü belirttiler. Bizlerin görevden alınmamamızın tek sebebi budur.''

İl Başkanı Erol Kapiz ve yönetim kurulunun görevden alınmasının ardından Muğla Demokrat Parti'de Merkez İlçe Dalaman, Köyceğiz, Ortaca, Ula, Marmaris ve Milas ilçe başkanları, yönetim kurulları, kadın kolları, gençlik kolları ve disiplin kurulu üyeleriyle birlikte görevlerinden istifa ederek, parti anahtarlarını teslim ettiler. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler