YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkan adaylarından flaş açıklama: Haberimiz yoktu!
Başkan adaylarından flaş açıklama: Haberimiz yoktu!
19 Haziran 2016 19:20
Eski MHP Milletvekili Aydın, tüzük değişikliklerine ilişkin maddeleri kendisinin de sabah kongre salonunda gördüğünü söyledi.

MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Aydın, MHP'de Çağrı Heyeti'nin topladığı 6. Olağanüstü Kongre'nin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tüzük değişikliklerine ilişkin maddeleri sabah kendisinin de kongre salonunda gördüğünü söyledi.

Tüzük değişikliğiyle ilgili üzerinde çalışılması gereken maddelerle ilgili Meral Akşener'in avukatları ile görüşme yapmak istediklerini ancak avukatların gelmediğini iddia eden Aydın, "Tüzük maddelerini biz de burada gördük.

Halbuki burada hangi maddelerin değiştirileceği konusunda bir çalışma yapmıştık. Onlara uygun olarak bir hukuk dilinin oluşturulması, hata payının ortadan kaldırılması ve mahkemeye düşecek ve iptale neden olacak maddeler üzerinde takım çalışması yapılması zorunluydu." dedi.

Kongrenin toplanmasının ana nedenlerinden bir tanesinin de "olağanüstü kongrelerde seçim yapılamaz" maddesinin değiştirilmesi olduğunu vurgulayan Aydın, şunları kaydetti:

"O madde bağımsız olarak oylandı ve değişti. Genel merkezimiz de 10 Temmuz ile ilgili kongre kararını açıkladı. Yaklaşık 10 gündür gazete ilanları çıkıyor. Bundan geri dönüşün olmayacağını düşünüyorum.

Bu kurultayın yapılmasına mahkeme karar verdi, Yargıtay da onadı. Bunun geçersiz olacağını düşünmek hukuken mümkün değil. Top şimdi genel merkezimizin ayağında. Genel merkezle aynı güne, aynı salona karar aldık. Artık kapıları birbirimize açacağız.

Oğan: Bir tek Meral Hanım biliyordu

"Genel Merkez bazı tüzük maddelerinin değiştirilmesi için bazı delegeler üzerinden teklif mi verdi, onu mu demek istiyorsunuz?" sorusuna eski MHP milletvekili Sinan Oğan, "Hayır, Genel Merkez önerge sunmadı, önergeyi divan sundu ama divanın önergelerini genel başkan adaylarının birisi hariç hiçbirisi bilmiyordu. Bir tek herhalde Meral Hanım biliyordu." karşılığını verdi. 

"Sizin aranızdaki ayrışma daha da su yüzüne çıktı diyebilir miyiz?" sorusu üzerine Oğan, "İsterseniz 'ayrışma' deyin, isterseniz başka bir şey deyin ama burada eğer ortak bir iş yapılıyorsa tüzük kurultayında tüzük maddeleri değiştirilecekse, bu maddelerin tamamı beraber getirilir, masaya yatırılır, görüşülür ve kabul edilir ama bu gündeme getirilen tüzük maddelerinin hepsini biz neredeyse ilk defa duyduk. Bizden saklandı." ifadelerini kullandı. 

Oğan, "Meral Hanım'a bunu söylemediniz mi?" sorusuna ise "Yani bu saatte bunu söylemenin de bir manası yok." yanıtını verdi.

 

AA

meral hanımın değil feto,nun oyunu bu
 // muammer bekaroğlu
hem beraber hareket et hem kendikendine tüzük maddelerini ayarla bu tambir katakulle feto işi daha ne arıyorsunuzki....
20 Haziran 2016 Pazartesi 01:05
 // mustafa
mhp oy kaybını meral hanım ile gidermeye çalışıyor. ancak bu durumda bahçeli bey koltuğundan olacak. şimdi onun mücadelesi de var....
19 Haziran 2016 23:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler