YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Başımızın üstünde yeriniz var'
'Başımızın üstünde yeriniz var'
20 Ocak 2013 19:23
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İslahiye ilçesindeki çadır kentte kalan Suriyelilere seslenerek, ''Üzerinizdeki zulüm bitinceye kadar bizim misafirimizsiniz, başımızın üstünde yeriniz var'' dedi.

Bakan Ergin, çadır kentteki ziyaretinde, Suriyelilerin zorunluluktan dolayı yurtlarından, evlerinden ve akrabalarından uzak bir şekilde İslahiye'de bulunduğunu söyledi.

Bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İslahiye'deki çadır kentte kalan Suriyelilerle beraber olmayı çok istediğini ancak sis dolayısıyla helikopterin İslahiye'ye inemediğini dile getiren Ergin, ''Kendisinin çok çok selamları var. Hepinize selamlarını ve sevgilerini gönderdi. En kısa süre içerisinde sizlere ziyarette bulunmak ve sizlerle bir arada olmak istediğini benim size iletmemi söyledi. Onun bu mesajını da sizlerle paylaşıyorum'' diye konuştu.

Suriyelilere, ''Üzerinizdeki zulüm bitinceye kadar bizim misafirimizsiniz, başımızın üstünde yeriniz var'' diyen Ergin, şunları kaydetti:

''İnsanlık katlediliyor, insanlık ayaklar altına alınıyor. Ama medeni dünya buna yeterince sesini yükseltmiyor maalesef. İnsanlığın ayaklar altına alındığı Suriye'de, dünya üzerindeki insan hakları örgütleri, sözde insan hakları savunucuları seslerini yeterince yükseltmiyorlar. Ama üzülmek yok, Allah'ın izniyle burada kardeşleriniz var. Duamız, gayretimiz, beklentimiz bir an önce zulmün bitmesi, Suriye'de barışın, huzurun temin edilmesidir. Sizlerin de gönül rahatlığıyla bir an önce, bahçenize, evinize, köyünüze tekrar vatanınıza dönmenizi Allah'tan temenni ediyoruz.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler