YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Başbuğ’un makul bir açıklaması yeterliydi”
“Başbuğ’un makul bir açıklaması yeterliydi”
“Başbuğ’un makul bir açıklaması yeterliydi”
17 Ekim 2008 / 20:30 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Başbakan Erdoğan'ın destek verdiği Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a Bülent Arınç destek vermedi. Başbuğ'un konuşmasını doğru bulmadığını söyleyen Arınç bakın neler söyledi


AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, bir televizyon programına katılarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un açıklamalarını eleştirdi. Arınç, "Genelkurmay Başkanı önündeki metinden okumaktadır ve çok yanlış bir konuşmadır. Bir konu var ona üzülmüşler, belli ki sinirleri bozulmuş. Ama ne şekilde yapılmış olursa olsun, tavrının bu kadar tehdit edici, baskı altına alıcı olmasını doğru buluyorum" dedi.


O GAZETENİN SORULARINI CEVAPLAMASINI İSTERDİM


Bülent Arınç, "Ben Başbuğ'un, o gazetenin (Taraf) sorularını cevaplanmasını isterdim. Hesap vermesi lazım... Hesap verme değil de, makul bir açıklama yeterliydi" diye konuştu.


Bülent Arınç, "Sayın Başbuğ'un, 'yıpratılmasın TSK' derken 'kimse konuşmasın sussun' demesi doğru değildir. Genelkurmay Başkanı Başbakan'a karşı sorumludur. Sayın Başbakan'ın yanlış yapsa bile Başbuğ'u desteklemesi doğru olandır" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler