YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan:"O ayakkabıyı atma sana lazım olur"
Başbakan:"O ayakkabıyı atma sana lazım olur"
14 Ağustos 2014 21:01
Erdoğan veda resepsiyonunda partililere konuşurken CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka'yı da üslubu nedeniyle eleştirdi.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, TBMM'de sığınma evlerinde kalan kadınların oy kullanabilmesini öngören Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni görüşürken çileden çıkmış ve şunları söylemişti: "Şeytan diyor ki şu ayakkabıyı çıkar, fırlat. Bir ayakkabıma bakıyorum, bir size bakıyorum ama değmez".

"O ayakkabıyı atma, o sana lazım olur"

TBMM'nin kapandığını hatırlatan Erdoğan, "Dedik ki, '28'ine kadar Meclis kapalı olsun.' Niye? Düşünebiliyor musunuz, pazar gününün o heyecanını, coşkusunu bize yaşatmak istemeyenler, işte Parlamentoda ayakkabılarla uğraşıyorlar. O ayakkabıyı atma, o sana lazım olur. Bunların kalitesi bu, seviyesi bu. Ama bizim kadın kollarımız, bizim hanım milletvekillerimiz hiçbir zaman onların seviyesine hamdolsun düşmediler ve düşmeyecekler.  Onlar onurlarıyla vakarlarıyla onlara zaten en güzel cevabı veriyorlar, verecekler. Dolayısıyla geleceğe yönelik de bu noktada parlamentodaki duruşumuz, o da büyük önem arz ediyor" değerlendirmesinde bulundu.  

AK Parti'nin 13. yılının hayırlı olmasını temenni eden Erdoğan, "Daha nice 13 yılları birlikte yaşamak arzusuyla 'Allah sizlere, bizlere hayırlı ömürler versin' diyorum" ifadesini kullandı.

Resepsiyona Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, bakanlar, milletvekilleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, il başkanları, AK Parti'li belediye başkanları, Genel Merkez kadın ve gençlik kolları başkanları, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri katıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler