YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlıktan terör operasyonları açıklaması
PKK'ya ve IŞİD'e yönelik olarak yapılan operasyonlara dair Başbakanlık'tan açıklama yapıldı. Açıklama kapsamında terör örgütünün kullandığı sığınak, barınak ve barınma alanları ile mağaraların vurulduğu bildirildi.
Başbakanlıktan terör operasyonları açıklaması
27 Temmuz 2015 / 18:10 Güncelleme: 27 Temmuz 2015 / 18:53

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, Türkiye Cumhuriyet'nin ulusal güvenliğini, güvenlik güçlerini hedef alan, sivil vatandaşların huzur ve emniyetini tehdit eden IŞİD, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik operasyonların yurtiçinde ve sınır ötesinde sürdürüldüğünü açıkladı. 

İşte açıklamadan öne çıkanlar:

Sığınak, barınak ve depolar vuruldu

 "26 Temmuz 2015 tarihinde icra edilen hava harekâtında PKK terör örgütünün kullandığı sığınak, barınak, depo, lojistik nokta ve barınma alanları ile mağaralar, modern ve klasik mühimmat ile vurulmuştur.

34 ilde operasyon, 1050 gözaltı

Öte yandan yurtiçinde de Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı birimlerince söz konusu terör örgütlerine yönelik operasyonlar yürütülmektedir. Devam eden soruşturmalar çerçevesinde 27 Temmuz 2015 tarihi itibariyle DAEŞ terör örgütü, PKK terör örgütü ve iltisaklı yapılanmalar ile diğer marjinal sol örgütlere karşı yapılan çalışmalarda, terör örgütlerinin talimatları doğrultusunda kamu düzenini tehdit eden yasadışı faaliyetlerde bulunan, vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize karşı silahlı eylem gerçekleştiren veya eylem hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen çok sayıda kişiye yönelik eşzamanlı olarak 34 ilde operasyon yapılmıştır. Bu kapsamda şu ana kadar terör örgütleri ile ilişkili görülen toplam bin 50 kişiye gözaltı işlemi uygulanmıştır. Gözaltına alınanlar hakkında adli süreç devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Ülkemizin ulusal güvenliğine yönelik saldırılar ve terörizme karşı aldığımız önlemler hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere Kuzey Atlantik Antlaşması'nın 4. Maddesi çerçevesinde NATO Konseyi toplantıya çağrılmıştır. Dışişleri Bakanlığı dost ve müttefik ülkeler ile uluslararası örgütler nezdinde gerekli girişimleri sürdürmektedir. Yurtiçi ve yurtdışından kaynaklanan terör tehditlerine yönelik mücadele ayrım gözetmeksizin karalılıkla devam edecektir." 

Neden onu kullanıyorsunuz???!!!
 // Muhafız
Hava operasyonlarında neden modern ve klasik mühimmat kullanıyorsunuz?,Esas operasyonlarda kullanacağınız mühimmat 3000 librelik HARDAL gazıyla doldurulmuş bombalar olmalıdır...!!! Bunları kullanınki o mağaralardaki şerefsizler hepsi bir anda bertaraf edilmiş olsun, bir daha asla bu operasyonları kafalarından,beyinlerinden çıkaramasınlar,hem de ibreti alem için bir daha böyle şerefsizler çıkamasın...!!! Siz bu şetefsizlerin anladığı dilden konuşursanız, o zaman denileni yaparlar...!!!...
27 Temmuz 2015 Pazartesi 22:33
7 HAZİRANDAN SONRA
 // Kara Murat

AGIZLARI KULAKLARINDA GEZEN KARA KAFALI MEKSİKALILAR

PİYASADAN YOK OLDU OPERASYONLAR BAŞLAYINCA 3 ERLİ

GURUPLAR HALİNDE GEZİYORLARDI 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDEN

SONRA..
...
27 Temmuz 2015 Pazartesi 18:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler