YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık'ta sürpriz görüşme
Başbakanlık'ta sürpriz görüşme
09 Eylül 2013 14:11
Olimpiyatları Tokyo’nun kazanmasının ardından Başbakanlık’ta sürpriz bir görüşme gerçekleşti. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kiyoshi Araki’yi kabul ederek görüştü.

2020 Olimpiyatları için Türkiye ile Japonya arasında büyük bir yarış yaşanırken, 2020 Olimpiyatlarını Tokyo kazandı.Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kiyoshi Araki’nin görev süresinin sona ermesi nedeniyle Bozdağ’a veda ziyaretinde bulunduğu öğrenildi.Bozdağ’ın Japonya Büyükelçisi’ni kabulünde en önemli gündem maddesi 2020 Olimpiyat yarışı oldu.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, 2020 Olimpiyatları’nı kazanan Japonya ve Tokyo’yu tebrik etti. Bozdağ’ın görüşmede “Tokyo’da 1964 yılında olimpiyatlar yapılmıştı. İstanbul kazanamaması nedeniyle üzüldük. İstanbul hem Asya hem de Avrupa’da buluşturan tek şehirdir. Olimpiyatlar İstanbul’da yapılmış olsaydı ilk defa hem Asya hem de Avrupa’da yapılmış bir olimpiyat olacaktı” dediği öğrenildi.

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kiyoshi Araki’nin ise görüşmede Tokyo ile İstanbul arasında son ana kadar güzel bir yarış olduğunu belirtirken “Ben emekli oluyorum. 2020’de Tokyo’da yapılacak olimpiyatlarda Türk heyetini karşılayan ve ağırlayan gönüllere arasında yer alacağım” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler