YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık konuşmayı yalanladı
Dün Anıtkabir'de Başbakan Erdoğan ve Baykal arasında geçtiği öne sürülen konuşma Başbakanlık tarafından bugün yalanladı...
Başbakanlık konuşmayı yalanladı
30 Ekim 2009 / 13:56 Güncelleme: 30 Ekim 2009 / 13:57

29 Ekim dolayısıyla dün Anıtkabir'deki resmi törene katılan Başbakan Erdoğan'la Deniz Baykal arasındaki diyalog tüm gazete ve televizyonlara "erken seçim diyaloğu" olarak yansıdı. Ancak bugün Başbakanlık'tan yapılan açıklama bu konuşmayı yalanladı... Meğer Baykal'la Erdoğan arasında erken seçimle ilgili bir sohbet olmamış...

Başbakanlık kaynakları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasında dün Anıtkabir'de gerçekleşen sohbette, gazetelere yansıdığı biçimde özellikle ''erken seçimi ima eden bölümlerin sohbette konuşulmadığını'' belirtti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, bazı basın yayın organlarında yer alan ve Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Baykal arasında dün Anıtkabir'de yapılan sohbet ile ilgili yayımlanan diyalogların bazı kısımlarının doğru olmadığı öğrenildi.

Başbakanlık kaynakları, dün Anıtkabir'de Başbakan Erdoğan ile Deniz Baykal arasında bir sohbet gerçekleştiğini, ancak gazetelere yansıdığı biçimde özellikle ''erken seçimi ima eden bölümlerin sohbette yer almadığını'' bildirdi. Deniz Baykal'a atfen, ''sizin ne yapacağınız belli olmaz. Bu yüzden yurt gezilerimizi sürdürüyoruz'' ve Başbakan Erdoğan'a atfen, ''evet haklısınız, her şey olabilir'' cümlelerinin ''sohbet sırasında konuşulmadığı ve tamamen hayal ürünü olduğu'' ifade edildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler