YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlığı kabul etmedi mi?
MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, 57. hükümet kurulmadan önce başbakanlığı MHP'ye teklif edildiğini ve Bahçeli'nin teklifi kabul etmediği iddiasına ilişkin açıklama yaptı.
Başbakanlığı kabul etmedi mi?
13 Ekim 2012 / 11:59 Güncelleme: 13 Ekim 2012 / 12:02

MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, partinin tek başına iktidar olma hayalinin Genel Başkan Devlet Bahçeli ile gerçekleşebileceğini belirtti.

Doğru, yaptığı yazılı açıklamada, MHP'nin tek başına iktidar olma zamanının artık geldiğine işaret ederek, MHP'yi iktidar limanı taşıyacak kişinin gemiyi donanımlı hale getiren Bahçeli olduğu ve güvenli şekilde görevine devam etmesi gerektiğini belirtti.

Bahçeli'ye acımasızca saldırıların yapıldığı bir döneminin yaşandığını, Alparslan Türkeş'e karşı yapılan kara propagandanın şimdi de hedefini bu yöne sevk ettiğini savunan Doğru, açıklamasında 57. Hükümet kurulmadan önce Başbakanlığın MHP'ye verildiğini ancak Bahçeli'nin bunu kabul etmediği yönündeki iddiaların doğru olmadığını ifade etti.

Doğru, ''O dönemde DYP ve ANAP, Refah Partisi ve diğer bazı partilerin olmak üzere kimi partiler MHP'nin meclise büyük bir grup olarak girmesini hazmetmemişler, kendilerini alacaklı görmüşlerdi. Hiçbir şekilde bu yönde başbakanlık verilmesi söz konusu dahi olmamıştır. O zaman ki yani birinci yasama döneminde, meclis başkan adayımızı, sadece MHP milletvekilleri desteklemiş, başka hiçbir partiye mensup milletvekili oy vermemişti. 2. Dönem Ömer İzgi'nin nasıl başkan seçildiği unutulmamalıdır. Acımasızca yapılan saldırıları şiddetle reddediyoruz'' ifadelerini kullandı.

Gelecek yılların ve dönemlerin Türkiye için zor geçeceğini, terörün ülkeyi sardığı ve bölme senaryolarının işleme konulmaya başlandığını iddia eden Doğru, şunları kaydetti:

''PKK hamisinin ülkemize yaşattığı kötülükler meydanda iken Barzani AKP kongresinde ağırlanıyor, alkışlanıyor, 'seninle gurur duyuyoruz' diye slogan atılıyor. Acaba bunu bir Türk milliyetçisinin kabul etmesi mümkün müdür  Ancak bunu telin etmesi, yanlış yaptıklarını ifade etmesi gereken muhafazakarların hiçbirinden ses çıkmıyor. Yine başbakanları ile genel başkanları ile gurur duyuyorlar. Bunları çok iyi tahlil etmek gerekir. Biz ülkemizi de devletimizi de liderimizi de her şeyin üzerinde görüyoruz. Şahsiyetli, cesaretli, tecrübeli, sabırlı, devlet–millet sevdalısı, hiçbir şaibesi olmayan liderimizle 2023 Türkiye'sini kurmak istiyoruz. Tek başına iktidar olma hayalimiz Bahçeli ile gerçekleşecektir.'' aa

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler