YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan'ın yeni fobisi"
"Başbakan'ın yeni fobisi"
17 Haziran 2013 13:09
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, merhum başbakan Adnan Menderes'in akıbetine uğrama fobisine tutulduğunu ileri sürdü.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Gezi Parkı'na yapılan müdahalenin şiddetin dozunu artırdığını ifade etti.

Başbakan Erdoğan'ın öfkeyi hitabet sanatı olarak nitelendirdiğini, son iki yılda istediği her şeyi yapabileceğini sanarak, toplumu derinden etkileyen kararlar aldığını savunan Yeniçeri, Erdoğan'ın bankaları ve sanatçıları tehdit ettiğini öne sürdü.

Yeniçeri, Başbakan Erdoğan'ın, Gezi Parkı odaklı olaylarda iktidarı hedef alan sosyal medya mesajlarının sahiplerinden hesap sorulacağını söylediğini anımsatarak, "Önümüzdeki günlerde Ergenekon ve Balyoz gibi geniş tutuklamalara gidileceğini ve Türkiye'nin yeni bir sindirme, sessizleştirme ve etkisizleştirme operasyonuna tabi tutulacağını görüyoruz. Siyasi muhalefeti içeride tutan iktidar, bu sefer sürek avıyla sosyal muhalefeti içeride tutma gayretindedir. Bu insanları içeri tıkarak sorunları çözemezsiniz" diye konuştu.

AK Parti mitinglerinde, merhum Başbakan Adnan Menderes'in idam edilmesinin işlendiğini de anlatan Yeniçeri, şöyle konuştu:

"Başbakan Erdoğan'ın, Menderes'in akıbetine uğrama fobisine tutulduğunu görüyoruz. Başbakan, 1961 darbesinin paranoyası altında adeta kendi geleceğini, kendi kafasındatahayyül ettiği bir takım unsurlara karşı garantiye almaya çalışmaktadır. Türkiye'de 1961 şartları yok. Türkiye'de o dönem artık kapanmıştır. Bu tür bir yaklaşımla, adeta geçmişin hayaletleri altında davranarak, topluma bazı dayatmaları yapmanızın anlaşılır bir yanı yok. Türkiye birliğini ve bütünlüğünü kardeşliğini, barışını koruyacaksa Başbakan Erdoğan'a rağmen korumak zorundadır. Erdoğan, Türkiye'nin birliği, bütünlüğü, kardeşliği barışı için söylemleriyle en büyük tehdit haline gelmiştir."

Yeniçeri, MİT'in, CHP ve MHP'li iş adamlarını fişlediği iddialarına da değinerek, AK Parti'nin, bürokraside, iş hayatında, akademik hayatta ve kamuda partililer dışında kimsenin görmek istemediğini savundu. Yeniçeri, MİT'in, AK Parti'yi koruma teşkilatı olduğunu, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve 12 Haziran genel seçimi öncesi MHP'ye yönelik komplolarde MİT'in olabileceğini iddia etti.

 

AA

Etiketler: ,
fobi
 // mustafa uyan
başbakan mı böyle bir fobiye tutuldu el insaf taksim gezi parkı isyancıları ve bunların destekçileri bütün gösterilerde seni asacağız yazılarıyla donatırsa ne demeli adam çıkıp da ben geldim buyrun asın mı demeliydi. yuhu ne olur adam gibi muhalefet yapın gönül verdiğimiz partinin böyle ucuz şeyleri söylemesi bizi üzüyor. gülünç duruma düşmeyin....
17 Haziran 2013 Pazartesi 13:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler