YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'ın tepkisinin nedeni!
Başbakan'ın tepkisinin nedeni!
28 Ağustos 2009 13:32
Cumhuriyet Halk Partisi hükümetin dış telkinlerle hareket ettiği iddasında ısrarlı. Hatta CHP'ye göre Başbakan'ın bu tepkisini nedeni de gerçeklerin ortaya çıkmış olması...
'Başbakan'ın dış telkinlerle hareket edildiği iddialarına verdiği tepki gerçeklerin ortaya çıkmasından kaynaklanıyor..'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Kürt açılımı konusunda iki ayrı rapor yazan araştırmacı David Phillips için "Bir eli Kürt bir eli Ermeni sorunu içinde" iddiasında bulundu. Öymen konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Baykal'ın gündeme getirdiği Amerikan Atlantic Council araştırmacısı David Phillips'in aynı zamanda Amerikan hükümetinin desteği ile kurulan Türk-Ermeni Uzlaştırma Komisyonu'nun başkanı olduğuna dikkat çekti.

Öymen açıklamasında "Bu komisyonun hazırladığı yol haritası Türk ve Ermeni hükümetlerine verilmiş ancak içeriği kamuoyuna açıklanmamıştı" dedi.

"Bazı Ermeni kaynakların yol haritasında Türkiye'nin Ermenistan sınırını ön koşulsuz açması yer alıyor" dediğini belirten Öymen, ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'deki ziyareti sırasında da benzer bir mesaj verdiğine dikkat çekti.

Öymen açıklamasında "Gerek hükümetin son açılımı gerek Ermenistan konusundaki girişimlerinin yabancı kaynakların telkinlerinden esinlendiği yolundaki izlenimleri bu bilgiler doğruluyor" dedi.

Onur Öymen, Başbakan'ın dış telkinlerle hareket edildiği iddialarına verdiği tepkiyi gerçeklerin ortaya çıkmasına bağladı.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler