YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakan'ın kendini sorgulaması lazım"
"Başbakan'ın kendini sorgulaması lazım"
21 Haziran 2013 06:42
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Taksim Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin, "Şiddeti, taş atmayı, cam, çerçeve kırmayı hiç doğru bulmuyorum ama Başbakanın da bunun nedenini kendisine sorması lazım" dedi.

CHP Niksar İlçe Başkanlığı'nın Vakıf İş Merkezi'nde düzenlediği toplantıya katılan İnce, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gezi Parkı odaklı olaylarda eylemcilere "kimyasal madde sıkıştırılmış su sıkıldığı" iddiasıyla ilgili İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve görevli polisler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten İnce, "Görev artık devlet yetkililerinin, bunu yaparlar ya da yapmazlar. Ama Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında o validen de o emniyetten de hesabını sorarız biz" diye konuştu.

İnce, konuşmasının ardından CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar'ı ziyaret etti, partililerle bir araya geldi. Daha sonra İnce, CHP Erbaa İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Birlik ve Dayanışma Yemeği'ne katıldı.

Başbakan Erdoğan'ın, Gezi Parkı odaklı gelişmelerle ilgili açıklamalarını eleştiren İnce, "Şiddeti, taş atmayı, cam, çerçeve kırmayı hiç doğru bulmuyorum ama Başbakanın da bunun nedenini kendisine sorması lazım" diye konuştu.

İnce, Türkiye'nin bir ayrıştırma ve yalan rüzgarıyla karşı karşıya olduğunu savunarak, şöyle konuştu:

"Türkiye'de Başbakan ülkeyi, milleti, toplumu ayrıştırıyor. Hastanelerimizi ayrıştırıyor. Onların hastaneleri ayrı, bizim ayrı. Okullarımızı ayrıştırıyor. Dershanelerimizi ayrıştırıyor. Sigorta şirketlerimiz ayrıştırıyor. Giyim kuşamımızı ayrıştırıyor. Gönüllerimizi ayrıştırıyor."

Geçmişte CHP'ye oy vermiş yurttaşların desteğine ihtiyaçları olduğunu dile getiren İnce, "ANAP'a, Demokrat Parti'ye, Doğru Yol'a, Saadet Partisi'ne nereye oy vermişseniz verin. Eğer Cumhuriyetin geleceğinden kaygılıysanız, çocuklarınızın geleceğinden kaygılıysanız gelin Cumhuriyet Halk Partisi'ne. Burası babamızın malı değil. Burası ne Kılıçdaroğlu'nun ne de benim babamın malı değil. Burası Atatürk'ün partisi" dedi.

 

AA

Etiketler: ,
KİMİN MALI
 // MALİKİ
Babanızın malı değilse içinize birkaç kürt vatandaşıda alın yadatürbanlı bir kardeşimizi aday gösterin yada şöyle topluca vekiller olarak toplanın bir hacca gidinde anlaylım babanızın malı olmayıp halkın malı olduğunu ve halkın arzu ve istekleri gibi hareket ettiğinizi
ama ne gezer sizde böyle düşünceler siz cehepelilerin tek bildiği elinizde bir bidon benzin vatanın neresinde bir kıvılcım varsa bidondan biraz benzin atarsınız üstüne o parti kandırmayın bizi sizin babanızın malıBiz p.. değiliz...
21 Haziran 2013 Cuma 20:24
HAHAHAHAHAHA
 // MALİKİ
bUGÜN AKŞAMA KADAR HİÇ GÜLMEMİŞTİR. ÇOK KOMİKSİN BE MUHARREM
cehepe İKTİDARINDA HESAP SORACAKLARMIŞ
YAPMA KARNIM KATILIYOR KÖTÜ OLUYORUM

HAHAHAHAHAHAH...
21 Haziran 2013 Cuma 20:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler