YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'ın hesabı Başkanlık Sistemi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan'ın bütün hesabı, BDP ile işbirliği yaparak başkanlık sistemini halka kabul ettirmek" dedi.
Başbakan'ın hesabı Başkanlık Sistemi
14 Şubat 2013 / 16:02 Güncelleme: 14 Şubat 2013 / 16:18

 

Bahçeli, Kızılcahamam'da yapılan il başkanları toplantısının kapanışında düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi.
 
Başbakan Erdoğan'ın ''mevcut rejimi yıkarak başkanlık sistemini, bölücülerle birlikte getirme amacının çok tehlikeli sonuçlara yol açacağı'' iddiasında bulunan Bahçeli, demokratik tepkilerini her platformda göstereceklerini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun dağılmaması için üzerlerine ne düşüyorsa yapacaklarını bildirdi.
 
Bir soru üzerine Bahçeli şunları kaydetti:
 
''Onun bütün hesabı, BDP ile işbirliği yaparak 330 rakamını bularak referandum yoluyla, medyanın yakın desteği, okyanus ötesinin sıcak bakışı ile ve yalan dolana dayalı propaganda gücüyle başkanlık sistemini halka kabul ettirmek. Ama halkımız çok sabırlıdır soğukkanlıdır ve vicdani sorumluluk içerisinde bir değerlendirme yapacaktır."
 
Bahçeli, "Millet iradesi, bugünkü siyasi iktidardan bu milleti kurtardığı gün esas tarihi sorgulama yüzleşme ve hesap sorma o gün başlayacaktır. Bunun muhatabı Recep Tayyip Erdoğan, yandaşları ve kendisine faydalanmak için destek veren aldatmacılar olacaktır. Cenab-ı Allah bunu bize nasip ederse Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'yi terk etmediği takdirde hesabını mutlaka verecektir" dedi.
 
 
AA
Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler