YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Başbakan'ın bizzat kendi görevidir'
'Başbakan'ın bizzat kendi görevidir'
26 Aralık 2012 13:17
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, dinleme olaylarıyla ilgili, ''Başbakan'ı, Genelkurmay Başkanı'nı, siyasi partileri ya da bakanları dinleyenleri bulmak, haklarında gerekeni yapmak iktidarın, Başbakan'ın bizzat kendi görevidir'' dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti iktidarı döneminde, ''dinleme, dinlenme, izleme, gözleme, kasetleme, kaydetme ve bunu şantaja dönüştürerek kullanma''nın neredeyse rutin bir davranış haline geldiğini iddia etti.

Başbakan Erdoğan'ı dinleyerek yayımlayan gazetecilerin çok kısa sürede tespit edilerek tutuklandığının bilindiğini belirten Yeniçeri, ancak ne eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in ne eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ne de MHP'nin onlarca üyesini izleyip kayıt altına alarak şantaj yapanlar hakkında henüz hiçbir işlem yapılmadığını söyledi.

 Başbakan Erdoğan'ın ofisinde bulunan böcek konusunda ''derin devlet'' vurgusu yaptığını ifade eden Yeniçeri, şöyle konuştu:

''Başbakan'ı, Genelkurmay Başkanı'nı, siyasi partileri ya da bakanları dinleyenleri bulmak, haklarında gerekeni yapmak iktidarın, Başbakan'ın bizzat kendi görevidir. Başbakan konuşmaktan değil, yapmaktan sorumlu bir makamda oturmaktadır. Fakat Başbakan yakınmaktadır, şikayet etmektedir, mağdur ve mazlum edebiyatıyla milleti ve toplumu uyutmaktadır. Başbakan'ın belirsiz ve soyut tanımlamalarla kafa karışıklığı yaratmak yerine, olayı ortaya çıkarıp ondan sonra da gerekli açıklamayı yapması gerekirdi. Başbakan Erdoğan yalnız ofisine yönelik böcekler konusunda değil, MHP ve CHP'ye yönelik kaset komploları konusunu da aynı hassasiyetle soruşturduğunda bu dinleme ve kayıt altına alınmaların aynı merkezin marifeti olduğunu görecektir.''

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler