YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Başbakanımızı gören vicdan azabı çeker"
Ak Parti Giresun Teşkilatlarına iftar yemeği veren Ak Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli burada yaptığı konuşmada ”Başbakanımızın inanın bir günlük çalışma programını görseniz ciddi olarak vicdan azabı çekersiniz”dedi.
"Başbakanımızı gören vicdan azabı çeker"
27 Temmuz 2013 / 07:10 Güncelleme: 27 Temmuz 2013 / 11:17

Hamdolsun bugüne kadar kadro olarak elimizden geldiğince,tek vucut olarak kuruluşumuzdan bu yana güzel şeyler yapmaya çalıştık diyen Canikli,”Bu sorumluluğu, bu vebali hiçbir şekilde gözönünden uzak tutmamamız gerekir.Yapmamız gereken bu gerçekleri milletimize daha iyi anlatmak.

Özellikle önümüzde ki yerel seçimleride bir fırsat bilerek hem milletimizle kaynaşmak hemde yaşanan hadiseleri bütün boyutlarıyla milletimize aktarabilmek için çok daha gayret sarfetmeliyiz”dedi.

”Başbakanımızın bir günlük çalışma programını görseniz vicdan azabı çekersiniz”

Bakın Başbakanımızın inanın bir günlük çalışma programını görseniz ciddi olarak vicdan azabı çekersiniz.Biz onu yaşıyoruz. Samimiyetle söylüyorum bir günlük çalışma programını görseniz uyku denen bir şey yok. Yükü öyle ağır,sorumluluğu öyle büyük ki böyle bir ortam içerisinde uyku yok. Amaç bu vebalden kurtulmak. Milletimizin yüklediği bu vebalden kurtulmak.Onun için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Ancak o şekilde bu millet yoluna yürümeye devam eder,ancak o şekilde cenaba hak bu harekete bugüne kadar verdiği desteği,yardımı,katkıyı bundan sonrada vermeye devam eder.

“İktidarı alabilmek için CHP'nin eline mama verilmiş olabilir"

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) bir türlü elde edemediği,milletin kendisine teslim etmediği, güvenmediği bu iktidarı başka bir yolla elde etmek için eline mama verilmiş olabilir diyen Canikli,”Ama bu özellik cumhuriyet halk partisi’ne toplumsal mühendislik projesinde taşeron ve piyon olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bununla ilgili elimizde yeteri kadar bilgi ve done var. Bu yapılıp başarısız olmuş ve vazgeçilmiş bir senaryo değil.Devamı olacak ve gelecek. Bunun işaretlerini ve izlerini görüyoruz.

Uluslararası senaryolara, içerideki taşeronlarına rağmen bu millet, tük milleti bu topraklarda özgür ve yaşamaya devam edecek. Ana muhalefet partisi sokak hareketleri ve sokakları terörize ederek seçilmiş bir iktidarı ortadan kaldırmayı hedefleyen bir hareketin içinde, en göbeğinde destek veriyor.

CHP milletvekilleri bu sokak gösterilerinin, bu ahlaksız senaryonun uygulanmasının içinde. Devletin,polisin,istikrarın karşısında ve illegal örgütlerin yanında. Sen nasıl siyasi partisin? Nerede bir kargaşa arkasında CHP milletvekilleri. Millet bunun için Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmıyor” dedi.

“Bu iktidarı devirmeye CHP'nin de, onların efendilerinin de gücü yetmez"

Kılıçdaroğlu hızını alamıyor gerçek düşüncesini haykırıyor bu iktidarı devireceğiz diyor.Nasıl devireceksin sen?diyen Ak Parti Grup Başkanvekili Canikli,”İktidarların eldeğiştirmesi demokrasilerde kuralları bellidir. Gidersin millet iradesi ile sandıkta irade nasıl tecelli ederse sonuç odur.Ne demek devirmek? O yöntemi kastetmediğine göre ne yapacaksın? Sokak hareketleri ile mi devireceksin? Buna kimsenin gücü yetmez.Cumhuriyet Halk Partisi’ninde gücü yetmez,onların efendilerininde gücü yetmez” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler